Szombathelyen 33. alkalommal rendezték meg a Vasi Vasember rövidtávú triatlon ranglistaversenyt. Az erőpróba 1,5 km úszás, 40 km kerékpározás és 10 km futás teljesítéséből állt.

Korcsmárosné Vig Rozália, a kanizsai TRI-CO versenyzője mindhárom számot új egyéni csúccsal teljesítette, ezzel nem csupán a győzött, de értékes pontokat is szerzett és nagy fölénnyel vezeti az 55-59 éves hölgyek országos ranglistáját.

Ugyancsak vezeti a ranglistát Benedek János a férfi 55-59 éves korcsoportban, egyénenként pedig a TRI-CO Triatlon Klub férfi versenyzői is számos jó eredményt értek el a versenyen. Benedek János az 55-59 évesek kategóriájában 10., Vránics László a 40-44 évesek kategóriájában 6. lett. Csőgör Marcell a 40-44 éveseknél 9., míg Vaska Kálmán a 40-44 éveseknél 14. helyezettként zárt. Rajtuk kívül Gadányi Bálint a 25-29 éveseknél - szabadidős versenyzőként - hatodikként ért célba.