Két ezüst- és egy bronzérmet szereztek a keszthelyi versenyzők a Nagyatádon megrendezett 24. ExtremeMan versenyen, mely egyben a hosszútávú triatlon sportág országos bajnoksága.

vandornora dobogo

A 3,8 kilométer úszásból, 180 kilométer kerékpározásból és 42,195 kilométer futásból álló távot több százan teljesítették, az 567 egyéni indulóból 483 versenyző ért célba.

A viadalra Németországból, Ausztriából, Japánból, Nagy-Britanniából, Lengyelországból, Bosznia-Hercegovinából, Horvátországból, Szlovéniából, Romániából, Szlovákiából és Szerbiából is érkeztek triatlonisták.

Keszthelyi Vándor Nóra (képünkön balról a második) első alkalommal teljesítette a távot, és 12 óra 43 perces ideje korosztályában a dobogó második helyére juttatta, a teljes női mezőnyben pedig az előkelő 7. helyen végzett. Zömbik László – aki már rutinos ironman, hiszen hetedszer ért célba Nagyatádon – szintén ezüstérmet vehetett át a férfi 50-55 éves kategóriában, ideje 12 óra 39 perc. Tóth Gábor tavalyi kiváló eredményén is javítva, 10 óra 35 perces idejével a dobogó harmadik fokán állhatott a 45-50 év közötti korosztályban az országos bajnokság vasárnapi eredményhirdetésén.

Évről-évre egyre több keszthelyi sportoló kap kedvet a nem mindennapi megmérettetés teljesítésére, így most is újabb tagokkal bővült a vasemberek csapata: idén elsőként ért célba Nagyatádon Arany Máté és Vándor Nóra. Az újoncokon kívül eddigi legjobb eredményét érte el idén Juhász Péter, dr. Oroszlán Zsolt, dr. Kiss Lajos Sándor és Tóth Gábor is.

2013-as egyéni befutó eredményei:

név                                                                 eredmény     abszolút helyezés    célbaérkezések

Nagyatádon

Tóth Gábor (Keszthely)                                 10:35:17              38. hely                      5x

Juhász Péter (Cserszegtomaj)                   11:38:35              78. hely                      8x

Arany Máté (Keszthely)                                 12:18:10             131. hely                     1x

Zömbik László (Keszthely)                          12:39:13             168. hely                     7x

Vándor Nóra (Keszthely)                              12:43:12             178. hely                     1x

Dr. Kiss Lajos Sándor (Balatongyörök)    12:58:28             207. hely                     2x

Dr. Oroszlán Zsolt (Keszthely)                     13:17:41             231. hely                     3x

Türgyei Tamás (Keszthely)                          13:58:52             310. hely                     3x

Dr. Edvi Illés Csaba (Gyenesdiás)             15:19:38             425. hely                     2x

Váltóban 11:39:52-es idővel (szinte a tavalyi eredményükkel megegyezően) teljesítette a távot a Spinaek csapata, melyben Csótár Ágnes úszott, Dr. Budai Péterné kerékpározott, és Vitos Krisztina futotta a maratont.