A Veszprém megyei Öskü térségében, az egykori katonai gyakorló terület adott otthont a tájfutók idei országos középtávú és váltó bajnokságának, ahol több mint ezren álltak rajthoz. Az „A” döntőkbe (kategóriánként 24 fő) a TRIÓ Egerszeg ZTC 19 fővel, míg a Göcsej KTFE 13 fővel képviseltette magát.

Az utánpótlás korosztályban Fülöp Álmos Huba (Göcsej KTFE) eredménye kiemelkedik, hiszen nagyszerű futással az előkelő 4. helyen végzett. Számára ez a verseny az utolsó válogató volt az idei Ifjúsági Európa Bajnokságra és ezzel a teljesítménnyel bebiztosította helyét az utazó csapatba. A szenior tájfutók két érmet is szereztek. Császár Éva (Göcsej KTFE) az N35-ös kategóriában magabiztos futással, szoros versenyben szerezte meg a győzelmet, ezzel együtt újabb magyar bajnoki címét. Az F45-ben, a sérüléséből visszatérő Fehér Ferenc (TRIÓ Egerszeg ZTC) futott szinte hibátlanul és végzett holtversenyben a 2. helyen.

További jobb zalai eredmények. F45: 5. Tihomir Salopek (Göcsej KTFE). F55: 5. Varga József (Göcsej KTFE). F70: 8. Vajda László (TRIÓ Egerszeg ZTC). N14: 7. Dorja Salopek (Göcsej KTFE). N21: 9. Bertóti Regina (Göcsej KTFE). N35: 6. Pap Viktória (TRIÓ Egerszeg ZTC), 7. Szabó Ágnes (TRIÓ Egerszeg ZTC).

x   x   x

A váltó szám ob-jén mindkét zalai klub csapatai jól szerepeltek. Az utánpótlás korúak közt legjobban a TRIÓ Egerszeg ZTC junior leány csapata szerepelt, akik másfél perccel a dobogóról lemaradva az előkelő 5. helyen értek célba. A fiatalok között említésre érdemes még a ZTC ifjúsági leány és junior fiú csapatának bajnoki pontokat érő helyezései. A felnőtt nőknél a Göcsej KTFE csapata nagyszerű futásokkal szoros és izgalmas versenyben szorult le a dobogóról. A szenior csapatok viszont érmekkel tértek haza. A Göcsej KTFE F145-ös váltója magabiztos versenyzéssel országos bajnoki címet szerzett, míg a női 105-ös korcsoportban a TRIÓ Egerszeg ZTC csapata hozta a „kötelezőt” és gyűjtött be újabb ezüstérmet.

Zalaiak pontszerző eredményei. F145: 1. Göcsej KTFE (Varga József, Mézes Tibor Sólyom, Tihomir Salopek). N21: 4. Göcsej KTFE (Takács Orsolya, Császár Éva, Bertóti Regina). F20: 6. TRIÓ Egerszeg ZTC (Fekete Sámuel, Csertán András, Takács Ticián). N105:2. TRIÓ Egerszeg ZTC (Pap Viktória, Sárecz Éva, Szabó Ágnes). N18: 6. TRIÓ Egerszeg ZTC (Rövid Boglárka, Kolcsár Panna, Antal Virág). N20: 5. TRIÓ Egerszeg ZTC (Dely Virág, Bódi Doroti, Porgányi Anna).