WKW ETO FC Győr - ZTE FC 1-3 (0-2)

Győr, ETO Park, felkészülési mérkőzés, 250 néző. V. Gál. Gólszerzők: Priskin (66′) ill. Könyves (36′), Szankovics (44′) Dragóner (51′).

ETO: Gundel-Takács - Kovács K., Vári (Temesvári), Fejes (Lipták), Forró - Vaskeba, Kiss M., Vitális (Szimcsó) - Májer (Király), Priskin, Szuhodovszki (Múcska). Vezetőedző: Tuifel Péter.

ZTE: Demjén (Gyurján) - Szépe (Kovács B.), Lesjak (Hegedűs), Bobál D. (Sebestyén), Bedi - Kun (Gergényi), Szankovics (Dragóner F.), Tajti (Bedő K.), Vass P. (Zimonyi) - Könyves (Takács K.), Babati (Szökrönyös). Vezetőedző: Boér Gábor.

Az élvonal középmezőnyében végző ZTE FC-t fogadta hazai pályán a győri klub szombaton 11:00 órakor.

A két együttes utoljára a Merkantil Bank Liga 2018/19-es szezonjában találkozott egymással, mikor a zalaegerszegiek bajnoki címet ünnepelhettek. Az őszi fordulóban akkor 0-0-ás döntetlen született, tavasszal pedig a rendkívüli időjárás miatt 1-1-es állásnál félbeszakított meccs után 3-2-re nyertek a kék-fehérek.

A mai találkozó kezdőrúgását a nyolcadik születésnapját ünneplő Vadász Anna végezhette el. A győriek tehetséges kis futballistája egyébként az ETO U9-es fiú csapatában játszik.
Bár a helyzeteket illetően az ETO állt valamivel jobban – előbb Vaskeba majd az agilisan játszó Vitális is a kapuba találhatott volna –, két győri hibát kihasználva a ZTE szerzett kétgólos előnyt az első félidőben.

Szünet után – ismét egy nagy hazai hibát követően – gyorsan növelte előnyét a cserékkel alaposan felforgatott vendégcsapat. A folytatásban aztán már az ETO birtokolta többet a labdát, s szépített is, de a ZTE magabiztosan őrizte előnyét és nyerte meg a felkészülési mérkőzést.

(Forrás: kisalföld.hu)