zte 100ev 1 1Megkezdődtek a jubileumi ünnepségek.

Megkezdődött el a 100 éves ZTE ünneplésének sorozata. Az 1920-ban alakult egyesület ünneplésének méltó kezdéséhez jó alkalmat szolgált az ország legnépszerűbb labdarúgó-csapatának, a Ferencvárosi TC-nrk egerszegi vendégjátéka.

zte 100ev 1 1

A a labdarúgó-mérkőzés kezdése előtt jó húsz perccel a ZTE 17 szakosztályának jelenlegi, régebbi sportolói vonultak fel a fúvószenekar pattogó ritmusára, amely az FTC indulóját is eljátszotta, ezzel is tovább erősítve a két klub közötti jó barátságot.

zte 100ev 8 1

A ZTE FC játékosai a meccs kezdésekor kék mezben rajta egy 100-as számmal vonultak a gyepre. A mérkőzés 19-20 percében a stadion északi tribünjén a nézőknek előre kiadott legyezőkből egy csodálatos élő-kép alakult ki (1920-2020 és 100). A hazaiak balszerencséjére az FTC ebben a percben szerezte meg a vezetést. Az élő képnek így is remek hatása volt.

A szombati eseményekkel kezdetét vette a 100 éves ZTE-t ünneplő eseménysorozat.