ZTE Dio200125cZTE FC - DVTK 1-3 (0-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés. Zalaegerszeg, 2051 néző Jv.: Karakó (Szert, Szalai). Gólszerzők Bobál G. (47. p.), illetve Brkovic (53, Polgár (61. p.), Hasani ( 93. p.).

ZTE: Demjén - Bolla, Lesjak, Bobál D., Bedi - Kocsis, Stieber, Mitrovic (McVoods 76. p.), Radó (Babati 65. p.), Bobál G. (Katelarisz 62. p.) Ikoba. Vezetőedző: dr. Dobos Barna.

DVTK: Danilovics - Sesztekov, Polgár, Brkovics, Tamás M. – Mákvárt, Vági, Rui Pedro (Sortles 81. p.), Kiss T. (Egerszegi 88. p.), Hasani, Ivanovski (Tabakovics 76. p.). Vezetőedző: Feckó Tamás.

Lendületesen kezdett a vendégcsapat és az első negyedórában három helyzetet is kihagyott. A ZTE nehezen találta a ritmust, a DVTK többet birtokolta a labdát, pontosabban játszott. Stieber fölé lövése után Demjén tisztázott bravúrral. A folytatásban kevesebbszer kerültek a kapuk veszélybe, de a vendégek irányítottak.

ZTE Dio200125c

Szünet után gyorsan megszerezte a vezetést a ZTE, Ikobát buktatták a 16-oson belül, a tizenegyest Bobál G. érékesítette, 1-0. Nem sokáig örülhetett a ZTE a vezetésnek. Egy pontrúgás után késlekedtek a védők, Brkovic közelről a kapuba lőtt, 1-1. A bekapott gól megfogta a hazaiakat. Nem sokkal később egy cseles pontrúgás után már vezetett a vendégcsapat, Polgár közelről fejelt a kapuba, 1-2.

ZTE Dio200125b

A vendégek vezetésük után visszaálltak kontrázni, melyek végén több nagy helyzetet alakítottak ki. A miskolciak győzelmét az utolsó percben Hasani biztosította be, 1-3.

ZTE Dio200125a

A mérkőzés nagy részében irányított a miskolci csapat, győzelme megérdemeltnek mondható.

Dr. Dobos Barna, a ZTE vezetőedzője: - Sajnálom, hogy 1-0-ás vezetésünk után nem tudtuk megtartani előnyünket. Sőt pontot sem szereztünk. Két pontrúgást nem tudtunk kivédeni. A DVTK fölénk kerekedett.

Feczkó Tamás, a DVTK vezetőedzője: - Óriási gratuláció a csapatnak. A DVTK 44 év után nyert Egerszegen. Már a 4. percben két góllal vezethettünk volna, a jövőben ennyi helyzetet nem hagyhatunk ki. A mérkőzés nagy részében irányítottunk, megérdemelten nyertünk.

Fotó: Zavailla András