4213762Credobus Mosonmagyaróvári TE - ZTE FC 1-1 (0-0)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Mosonmagyaróvár, 600 néző. Jv.: Kovács J. Z. Gólszerzők: Eszlátyi (56. p.), illetve Bobál (68. p.).

ZTE: Zöldesi - Bolla, Lesjak, Szépe, Bedi - Farkas II. B. (Devecseri 84. p.), Kocsis, Barczi, Kiss, Hudák (Bobál 57. p.) - Novák (Gajdos 69. p.). Vezetőedző: Dobos Barna.

A ZTE-ben Babati mellett Grumics sem játszott sérülés miatt. A kiesés elöl menekülő hazaiak nagy lendülettel kezdtek, de helyzetig nem jutottak el. Az első nagy lehetőséget Hudák révén a huszadik percben hagyta ki a ZTE. A másik oldalon egy kisebb hazai helyzet marat ki. A vendégek uralták a találkozót, de helyzetbe sem sikerült kerülniük az első félidő hátralévő részében.

4213762

Fordulás után Novák hibázott kecsegtető helyzetben. A másik oldalon egy remek kiugratás után Eszlátyi lőtt 14 méterről a ZTE kapujába, 1-0. A vendégek igyekeztek ritmust váltani és jó tíz perc után sikerült az egyenlítés. A csereként beállt Bobál lőtt a jobb alsó sarokba, 1-1. Mindkét csapat a győzelemre tört, de a védelmek jól zártak. Újabb gól már nem született.

4213684

A kiesés ellen küzdő hazaiak a ZTE nagyobb tudását, lelkesedéssel igyekeztek ellensúlyozni, amely egy pontot eredményezett számukra. A zalaiak a döntetlen ellenére tovább növelték előnyüket a Gyirmóttal szemben, mivel az hazai pályán kikapott a Vasastól.

4213684

Dobos Barna, a ZTE vezetőedzője: - Közel álltunk a győzelemhez, de ma csak egy pontra futotta erőnkből.

Fotó: Szekeres Péter