andrashida nyiregyhazaA legjobb 32 közé jutásért játszottak a Magyar Kupában.

A szerdai játéknapon két zalai csapat volt érdekelt a Magyar Kupában a legjobb 32 közé jutásért folytatott küzdelemben. A Tarr Andráshida az NB II-es Nyíregyházát, míg a Technoroll Teskánd az NB I-es Debreceni VSC csapatát fogadta.

Tarr Andráshida SC - Nyíregyháza Spartacus FC (NB II) 1-0 (0-0)

Zalaegerszeg 200 néző, vezette: Kovács Gábor (Horváth, Rigó)

Andráshida: Czirjék - Horváth, Kónya (Bailo 52.), Fülöp (Szegleti 52.), Takács, Kalamár, Marsai, Ferencz, Bíró, Szabó (Tóth 69.), Nagy, vezetőedző: Dobos Sándor.

Nyíregyháza: Fadgyas - Nagy J (Rezes 46.), Fodor, Rubus, Farkas, Végső, Polényi, Kulcsár (Kártik 63.), Pekár, Daru (Dragóner 62.), Hornyák, vezetőedző: Lengyel Roland.

Gólszerző: Bailo D. (59.)

A hazaiaknál a kevesebbet szerepelt játékosok is lehetőséget kaptak. Az első félidőben a vendég nyírségiek rengeteg helyzetet hagytak ki, Czirjék is többször hárított bravúrral. Fordulás után a hazaiak vezető gójáig jobban játszott a nyírségi csapat. Utána egyértelműen a taktikusan játszó Andráshida akarata érvényesült.

A zalaiak megérdemelten jutottak a legjobb 32 közé.

Edzői értékelések:

Dobos Sándor: - Bravúros győzelmet arattunk, egy nálunk nagyobb játékerőt képviselő csapattal szemben. Az első 10-15 perc az ismerkedéssel telt, míg sikerült felvennünk a ritmust. A Nyíregyháza helyzeteit kihagyta, mi pedig a félidő felétől már jó ritmusban játszottunk. A második félidőben a gól után volt még helyzetünk, amit ha értékesítünk nyugodtabb is lehetett volna a vége. Sérülések is hátráltattak minket, és ennek a fényében is nagyszerű ez a győzelem.

Lengyel Roland: - Az első félidőben látszott az osztálykülönbség, sok helyzetünk volt, de kimaradtak. Fordulás után az Andráshida bebizonyította mi mindent lehet elérni, ha egy csapat teljes szívvel küzd. Szégyelljük magunkat a vereség miatt, gratulálok a hazaiaknak.

Továbbjutott: Tarr Andráshida SC

andrashida nyiregyhaza 1

Fotó: Horváth István.

A sorsolást ma este rendezik a 20:00-kor rendezendő ETO FC Győr - Újpest mérkőzés után az M4 Sport csatornán.

Technoroll Teskánd KSE - DVSC (NB I) 0-3 (0-2)

Teskánd, 500 néző. Vezette: Barna (Kiss, Varga)

Teskánd: Vas – Major, Magyar, Bedő, Gulyás (Czömpöl, 86.) – Karvalics, Somogyi, (Czigány, 73.) Pergel B. – László (Kiss P., 55.), Pergel D., Balogh A., vezetőedző: Pergel Attila.

DVSC: Kosicky – Bényei, Szatmári, Ujvárosi, Cikos – Damásdi, Jovanovic (Zsóri, 68.), Csősz (Nikitscher, 46.), Kuti – Avdijaj, Nagy K. (Bárány, 59.), vezetőedző: Herczeg András.

Gólszerzők: Bényei (14.), Avdijaj A. (16., 49.)

Az NB I-es Debrecen tartalékcsapatával érkezett, de így is a továbbjutás esélyese volt. A vendégek már az első negyedórában két gólt szereztek, ezzel el is döntötték a továbbjutást. A zalai csapat becsülettel küzdött, de nem veszélyeztette  a vendégek kapuját. Szünet után újabb  gólt szerzett a Debrecen és könnyedén játszva őrizte előnyét biztosan győzött.Az NB I-es vendégek megérdemelten jutottak tovább a kupában,  azonban a becsülettel küzdő Teskándot is dicséret illeti.

Pergel Attila: – A klub életében egy nagy álom vált valóra azzal, hogy egy patinás NB I-es labdarúgócsapatot fogadhatott. Úgy érzem, ennek a rangnak együttesem a találkozó nagy részében maximálisan megfelelt. Az első játékrészben talán még mi is szerezhettünk volna gólokat, azt viszont el kell ismerni, hogy a másodikban elfogytunk. Egyébként sok sikert a továbbiakban a debrecenieknek.

Herczeg András: – Köszönjük a teskándiaknak a szeretetteljes fogadtatást. Úgy vélem, jó meccset játszottunk, gólokat szereztünk, kapufát lőttünk, s ugyan tizenegyest hagytunk ki, de végül magabiztosan jutottunk tovább.