ZTE RK - Szombathelyi SE 3:2 (23, -25, -15, 23, 9)

NB II-es férfi röplabdamérkőzés. Zalaegerszeg, 100 néző. Jv.: Salaga, Hegedüs.

ZTE: Horváth R., Koós, Molnár, Lesznyik, Németh, Büki. Liberók: Légrádi, Gyenes. Csere: Gellén, Kovács, Kiss G. Tóth M. Edző: Domokos Lajos.

A rájátszás első találkozója nagy csatát hozott. Az első szettben fej-fej mellett haladtak a csapatok, végül a hajrában jobban koncentráló ZTE nyert. A második játszma közepén a hazaiak 3-4 ponttal is vezettek, de utána sokat hibáztak és a vendégek fordítottak.

A harmadik szettben még tartott a hazai csapat zavarodottsága, a vasiak magabiztosan hozták a játszmát. A negyedik szettben a zalaiak hatalmasat küzdve egyenlítettek, a vesztésük pedig megfogta a vendégeket.

Az ötödik szettben, a ZTE már 11:4-re is vezetett, a vendégeknek sikerült a felzárkózás, de fordításra már nem volt esélyük.

A rájátszás első találkozóján - egy ideges hangulatú mérkőzésen - nagy küzdelemben nyert a hazai csapat.