Marcali VSZSE- Hévíz SK 23-22 (16-14).

NB női kézilabda-mérkőzés, Hévíz , 100 néző. Jv: Hantos, Rózsahegyi.

Hévíz: Bán-Farkas – Czigány 1, Buzás 4, Berecz 2 , Holczbauer 3, Burghardt L. 8, Borsi B. 3. Csere: Molnár /kapus/, Horváth L. 1, Vágó, Penzer, Balogh B., Halász. Edző: Baranyai Norbert.

Jók: Molnár, Burghardt L., Buzás

A találkozó első részében a várakozásnak megfelelően fej-fej mellett haladtak a csapatok, később a Hévíz felülkerekedett és a 22. percben 14-11 arányban vezetett. Hévízi időkérés után viszont váratlanul 5 perc alatt öt gólt kaptak zsinórban a vendégek, így a hazaiaké lett a szünetben az előny.

Fordulás után rendkívüli módon feljavult a hévízi védekezés és a hazaiak elvétve találtak be. Felváltva estek a gólok, de a végén a somogyiak megtudtak őrizni egyet az előnyükből, így visszavágtak az őszi vereségért. Abban, hogy elmaradt a hévízi pontszerzés nagy szerepe volt a rutinos, negyedszázaddal ezelőtt NB I-ben védő egykori zalaegerszegi és hévízi kapusnak, Bödör Szilviának.

Edzői értékelés:

Baranyai Norbert: - Ellentétes félidőket produkáltunk, mert az I. játékrészben a támadójátékunk, míg fordulás után a védekezésünk volt megfelelő, de ez főleg a kimaradt helyzetek miatt kevés volt a pontszerzéshez.

Tabella: 1. Kozármisleny U22 34 pont 2. Csurgó 30 pont 3. Siófok U22 23 pont 4. Hévíz 21 pont 5. Veszprém 21 pont 6. Pécs 19 pont.

A 4. helyen álló Hévíz legközelebb 2019. április 13-án szombaton 14 órakor a listavezető és bajnokesélyes Kozármisleny U22 csapatát fogadja!