VargaZalanbirk1Karcagon rendezték meg kötöttfogásban a birkózók diákolimpiáját. A Zalaegerszegi BSE fiataljai iskoláikat képviselték a versenyen.

VargaZalanbirk

A különböző súlycsoportokban 172-en indultak. Az 50 kilósoknál két egerszegi sportoló lépett szőnyegre, közülük Varga Zalán nagyszerű birkózással aranyérmes lett. A döntőig vezető úton egyszer tussal, kétszer technikai tussal nyert. A döntőben is technikai tussal verte ellenfelét. Varga Zalán az idei évben minden fontos versenyét megnyerte korosztályában.

Súlycsoportjában az országos bajnokságon kötöttfogásban és szabadfogásban egyaránt bajnoki címet szerzett, ehhez jött a diákolimpiai aranyérem.

A másik egerszegi induló Lendvai Miklós (Ady) szintén ebben a súlycsoportban az ötödik pontszerző helyen zárt.

X

Tatabányán rendezték meg birkózásban a kadet korosztály országos bajnokságát. A versenyen 148-an indultak, 92 kilóban Bartáky Marcell (ZBSE) ötödik helyen fejezte be a versenyt.

Felkészítő edzők: Berzicza Ferenc, Gerencsér Zoltán, Gerencsér Roland.