VBW CEKK Cegléd - ZTE NKK 102-70 (21-14, 23-24, 29-10, 19-22).

NB I A-csoportos női kosárlabda-mérkőzés. Cegléd, 250 néző. Jv.: dr. Mészáros, Balogh, Lengyel.

Cegléd: Lachelle (5/3), Ortiz (20/6), Sotiriou (21/6), Szirony (10/6), Kobolák (2). Csere: Gorjanácz, Moore(18), Viszmeg (5/3), Révész (9/3), Böröndy D. (6), Kuttor (2), Bozóki (6). Vezetőedző: Kostas Keramidas.

ZTE: Dzombeta (21/6), Szabó P. (10), Mányoki (11/6), Dömötör, Tuchscherer (20/9). Csere: Kulcsár (2), Horváth Fruzsina, Horváth Fanni, Úr (5/3), Chroméj (1).Vezetőedző: Ambrus Péter.

A női bajnokság nyitányán a megerősödött Cegléd vendége volt a ZTE NKK A hazaiak szerezték a találkozó első pontját, de gyorsan egyenlített a vendégek. Az első öt percben még egyenrangú ellenfele volt a zalai csapat a hazaiaknak, sőt Mányoki triplája után még vezetett is (3. p.: 6-7). A negyed második felében visszaesett a ZTE támadójátéka. A Cegléd könnyedén lépett el ellenfelétől. Az egerszegi csapat mindössze négy pontot szerzett a második öt percben.

A második játékrész elején beleerősített a hazai csapat (13. p.: 39-18.) Állandósult a két csapat közti 20 pontos különbség. A zalaiak becsülettel küzdöttek, ami arra volt elég, hogy nem nőtt a különbség a két csapat között. Sőt a negyed végére feljöttek és megnyerték a második negyedet.

Fordulás után a harmadik negyedben alaposan beleerősített a Cegléd, a ZTE csak elvétve talált a gyűrűbe. Egyre nagyobb lett a különbség a két csapat között (26. p.: 72-42). A záró tíz percben a Cegléd kiengedett, ezt a játékrészt is megnyerte a ZTE.

A bajnoki szezonnyitón a jobb erőkből álló hazai csapat fölényesen győzött.

Ambrus Péter, a ZTE NKK vezetőedzője: - A védekezésünkön még jócskán van mit javítani. A támadójátékunkkal elégedett voltam. Két negyedet megnyertünk, a másik kettőben nagyon kikaptunk. A következő fordulóban a BEAC ellen bravúrra készülünk.