Gyor ZTENKKUNI Győr MÉLY-ÚT - ZTE NKK 76-77 (16-20, , 27-19, 19-17,, 14-21)

Magyar Kupa női kosárlabda mérkőzés, a legjobb négy közé jutásért. Pécs, 500 néző. Jv.: Kapitány, Cziffra, Csabai-Kaskötő.

Győr: Raksányi (18/3), Ygueravide (15/9), Dull, Varga, Hollivay (10). Csere: Taylor (22/6), Barnai (3), Török (3/3), Dombai (5/3). Vezetőedző: Merin Mehmedovics.

ZTE: Nagy D. (6), Boonstra, Kovács G. (3/3), Burkholder (26/6), Keyona (23/3). Csere: Horti (6), Delics (11/3), Kuttor (2). Vezetőedző: Horváth Zsófia.

A zalaiak kezdték jobban a negyeddöntőt. (2. p.: 2-5). Gyorsan fordított azonban a védekezésben kihagyó ZTE ellen a Győr (4. p.: 11-5). Horváth Zsófia időt kért, rendezte a sorokat, a zalaiak összeszedték magukat és ismét náluk volt az előny (10. p.: 16-20). A második negyed elején a ZTE-ből Boonstra súlyos sérülést szenvedett, így tovább csökkent a zalaiak egyébként sem széles rotációja. A ZTE-t megfogta társuk sérülése.

A győrieknél Ygueravide három triplát dobott, a Rába-partiak elhúztak (14. p.:31-25). Nem hagyta magát a zalai csapat négy pontra feljött a negyed végére. Szünet után a Győr szigorított védekezésén, a ZTE nem találta a ritmust (22. p.: 49-39). Állandósult a Rába-partiak 5-6 pontos vezetése. A záró tíz percet remekül kezdte a zalai csapat, a negyed közepén egyenlített (35. p.: 70-70).

Gyor ZTENKK

Ádáz csata dúlt a pályán, felváltva vezettek a csapatok. 45 másodperc volt hátra egy ponttal vezetett a Győr. Nagy D. ziccert rontott, de az ellenfél is. Négy másodperccel a vége előtt Keyona duplájával (képünkön)  fordított a ZTE.

A zalai csapat megérdemelte a továbbjutást, a bővebb játékoskerettel rendelkező győriek ellen. Ellenfelük tíz pontos vezetésénél sem adta fel, erőfeszítésüket siker koronázta, bejutottak a legjobb négy csapat közé.

Horváth Zsófia, a ZTE vezetőedzője: - A szív diadala volt, a csapat nagyot küzdött. Megérdemeltük a győzelmet. Nagyon boldog vagyok, hogy nyertünk.

Fotó: ztenkk.hu