Sopron Basket - ZTE NKK 76-62 (21-17, 19-15, 17-11, 19-19).

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Sopron, 700 néző. Jv.: Praksch, Farkas, Goda.

Sopron: Fegyverneky (11), January (11/3), Brooks (23) Czukor, Határ (16). Csere: Dupree (6), Varga K., Varga A., Weinger (9/3), Dubei, Karjisnik. Vezetőedző: Gáspár Dávid.

ZTE: Nagy D., Kovács G. (4), Burkholder (8/3), Boonstra (4), Keyona (18). Csere: Horti (8), Delics (18/6), Jurkó (2), Dömötör, Kuttor. Vezetőedző: Horváth Zsófia.

A mérkőzés elején fej-fej mellett haladt a két csapat (2. p.: 5-3). Majd szigorított védekezésén a hazai csapat, a ZTE támadó játéka pontatlanná vált, játékosai négy percig nem találtak a gyűrűbe (6. p.: 15-3). Ez idő alatt a bajnok Sopron elhúzott.

Egy időkérés után rendezték soraikat a vendégek, s megkezdték a felzárkózást (8. p.: 17-13). A ZTE-nél Keyoma jól dobott, nyolc perc alatt tíz pontot szerzett. A második tíz percben is jól tartották magukat a vendégek. Igaz, Határral a hazaiak centerével nem bírtak a palánkok alatt, de az általa dobott kosarakra rendre válaszolt a ZTE. A negyed hajrájában a zalaiak támadásban többet hibáztak, nőtt a különbség a két csapat között.

A harmadik tíz perc elején tovább nőtt a Sopron előnye (24. p.: 49-37). Egy időkérés után sem nagyon csökkent a ZTE hátránya, hiába dobott jobb százalékkal. A Sopron jóval több lepattanó labdát szerzett, mint ellenfele, s a második kísérletből rendre eredményes volt a bajnok. Már húsz ponttal is vezettek a házigazdák (35. p.: 74-54). A hajrában mindkét oldalon sok lehetőséget kaptak a fiatalok. Mindkét edző tisztában volt vele, hogy a találkozó eldőlt.

A ZTE a mérkőzés egyes szakaszaiban jól helytállt a bajnok ellen. A Sopron végig uralta a találkozót és biztosan győzött.

Horváth Zsófia, a ZTE NKK vezetődezője: - Elégedett vagyok a mérkőzés eredményével, ahogy két hét szünet után teljesített a csapat. Nehéz ilyenkor meccset játszani, ráadásul a legjobb ellenfelet kaptuk. Alapvetően büszke vagyok a csapatra, mindenki pályára tudott lépni és jó mérkőzést játszottunk.