Kanizsai Vadmacskák SE - Atomerőmű KSC Szekszárd II 74-61 (15-23, 19-17, 20-11, 20-10).

Amatőr NB I női kosárlabda-mérkőzés, Nagykanizsa, 100 néző. Jv.: Szalai Zs., Németh S.

Kanizsa: Fuisz 20/3, Baa 28, Zsámár P. 3, Bánhegyi B. 6, Budai 12. Csere: Horváth L. 2, Füredi 1, Csuha 2, Bánhegyi D. Edző: Gábor Erzsébet.

A vendégek kezdték jobban a találkozót és a KVSE védekezésben elkövetett hibáit kíméletlenül kihasználva el is léptek tizenöt ponttal, melyet idővel azért a hazaiak csökkentettek. A második tíz percben már felváltva estek a kosarak, Fuisz Viktória és Baa Dominika pontjaival igyekeztek is felzárkózni, de a negyed végén is maradt még a szekszárdi előnyből.

Nagyszünet után a hazaiak védekezést váltottak és ennek meg is lett az eredménye, lévén az agresszívabb játékból eredően gyors kosarakat értek el. Sikerült is a kanizsaiaknak a hátrányukat ledolgozni, mi több, a meccs 30. percében már náluk is volt az előny. Az utolsó játékrészben továbbra is jól védekeztek Gábor Erzsébet tanítványai, a támadójátékuk is javult, így a végig küzdelmes, szoros meccsen a végjátékban fokozatosan növelve előnyét aratott fontos sikert a Vadmacskák.

Edzői értékelés:

Gábor Erzsébet: „Az első félidő gyengébb teljesítménye után a második húsz percben a játék minden elemében feljavultunk és cseréltünk helyet szekszárdi csapattal, vagyis győzelmünkkel a tabella második helyét foglaljuk el.”