UNI Győr Mély-Út - ZTE NKK 71-68 (21-21, 8-14, 23-17, 19-16)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Győr, 200 néző. Jv.: Tózsér, Hervay, Nepp.

Győr: Hrusckova (25/6), Raksányi (14), Papp (7/3), Dombai (2), Barnai (9). Csere: Török, Hollivay (10), Dul (3/3), Czank (1). Vezetőedző: Merim Mehmedovics.

ZTE: Nagy D. (5/3), Burkholder (20/9), Kovács G. (5/3), Boonstra (3), Horti (5/3),. Csere: Keyona (26/6), Delics (4). Vezetőedző: Horváth Zsófia.

Az edzőváltáson átesett hazai csapat motiváltan kezdte a találkozót. Az első öt percben sokat hibáztak a csapatok, kevés kosár esett (5. p.: 8-4). A ZTE gyengébben dobott a hazaiaknál, így ellenfele vezetett 3-4 ponttal egészen a negyed végéig. Ekkor az egerszegiek Keyona pontjaival egyenlítettek.

A második negyed elején a vendégek átvették a vezetést, jól védekeztek. A házigazdák támadásban teljesen elbizonytalanodtak, öt perc alatt mindössze egy pontot szereztek. (15. p.: 22-32). Jött is a hazai időkérés, ami használt. Az egerszegiek támadásban visszaestek, labdákat adtak el, de sikerült megőrizni előnyüket a félidőre.

A harmadik negyedben tovább zárkózott a Győr (24. p.:37-40). A ZTE támadójátéka szétesett, Ismét jöttek az eladott labdák, pontatlan dobások, öt perc alatt mindössze hét pontot dobtak játékosai. A negyed végén egyenlített a hazai csapat. (30. p.: 52-52). A záró tíz percben ádáz csata dúlt a pályán egészen a hajráig a ZTE vezetett 2-3 ponttal. A végjátékban 66-66-nál a hazaiak dobtak egy triplát, és már nem engedték ki kezükből a győzelmet.

A ZTE a középházi rangadón ismét hullámzó játékot produkált. A második negyedben tíz ponttal is vezetett, de nem sikerült megőrizni előnyét. A győriek fokozatosan javultak fel támadásban és a hajrában kicsikarták a győzelmet.

Horváth Zsófia, a ZTE vezetőedzője: - Inkább mi veszítettük el a mérkőzést, a hajrában nem koncentráltunk elég jól. Jó mérkőzést játszottunk, kár a végjátékért.