ZTENKK Szekszard191221ZTE NKK – Atomerőmű KSC Szekszárd 56-72 (25-16, 11-13, 8-23, 12-20)

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 400 néző. Jv.: Kapitány, Vida, Győrfy R.

ZTE: Nagy D. (10/6), Boonstra (1), Burkholder (6), Kovács G. (2), Horti (18/3). Csere: Keyona (17/3), Delics (2), Kuttor. Vezetőedző: Horváth Zsófia.

Szekszárd: Dojkics (14), Kis V., Miklos, Marshall (15), McCail (7). Csere: Studer Á. (10/6), Theodoreán (5/3), Krnjics (10), Ruzickova (8), Bálint (3/3). Vezeteőedző: Zeljko Djokics.

Hazai oldalon Keyoma felépült a rangadóra, igaz csak csereként lépett pályára. A ZTE szerzett vezetést, de gyorsan egyenlített a Szekszárd. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, felváltva vezettek a negyed közepéig. Ezután pontosabban dobtak a zalaiak és elhúztak. (6. p.: 15-9). Jött is a vendég időkérés. Mindhiába, mert továbbra is a házigazdák játszottak pontosabban, biztosan vezettek tíz perc után.

ZTENKK Szekszard191221

A második tíz perc első öt percében a zalaiak uralták a játékot, jól védekeztek és támadásban is pontosabbak voltak ellenfelüknél (15.p.: 32-22). Ismét jött a szekszárdi időkérés. Ez ezúttal hatékony volt, a zalaiak perceken át center nélkül játszottak, mivel Horti pihent (17. p.: 34-27). A zalaiaknál oldalon Horváth Zsófia is időt kért Horti is visszatért, és nem csökkent tovább a ZTE előnye (20. p.: 36-29.).

Fordulás után bekezdett a Szekszárd, a vendégek szigorítottak védekezésükön. (23. p:: 38-35). A zalaiak támadásban sokat hibáztak, a vendégek viszont ebben a "műfajban" feljavultak. (29. p: 40-48). A házigazdák mindössze 8 pontot dobtak a harmadik negyedben, ami döntőnek bizonyult.

ZTENKK SzekszardA191221

A záró tíz percben derekasan küzdött a ZTE, de a rutinos vendégek biztosan tartották előnyüket. Ráadásul azáró tíz percben Burkholder is kipontozódott, ami tovább csökkentette a hazaiak fordítási esélyeit.

A ZTE jó kezdés után simán kikapott jobb képességű ellenfelétől. A házigazdák vereségéhez döntő módon hozzájárult a 22 eladott labda, és az is, hogy a vendégek kispadja jóval hosszabb volt a egerszegiekénl.

Horváth Zsófia, a ZTENKK vezetőedzője: - Az első félidőben jól játszottunk. A térfélcsere után fáradni látszott a csapat, egyre nagyobb nyomás volt rajtunk. Ebben az időszakban nem kosárlabdáztunk okosan.

Zjelko Dokics, a Szekszárd vezetőedzője: - Az első félidőn lépjünk túl. A másodikban már jól játszott a csapat. Öröm volt nézni, hogy a lányok élvezik a játékot.

Fotó: ztenkk.hu