Atomerőmű SE Szekszárd – ZTE NKK 89-62 (16-20, 29-15, 20-12, 24-15).

NB I-es női kosárlabda mérkőzés. Szekszárd, 800 néző. Jv.: Kapitány, Rácz, Vida.

Szekszárd: Studer Á. (16/6), Ruzickova (15), Djokics (20/6), Vincze (2), Kis (2). Csere: Theodorán (3/3), Miklós, Bálint (5/3), Studer Z., Marshall (15), McCall (11). Vezetőedző: Zseljko Djokics.

ZTE: Nagy D. (11/9), Burkholder (13), Kovács G. (7/3), Hayes (16), Horti (4). Csere: Delics (2), Boonstra (9), Dömötör, Horváth Fr., Kuttor. Vezetőedző: Molnár József.

Az elmúlt évi helyezések alapján rangadónak számított a mérkőzés. Az első negyedben még jól tartotta magát a ZTE, többször vezetett is (8. p.: 10-12). A második negyedtől vette fel igazán a mérkőzés ritmusát a hazai együttes, és fokozatosan elhúzott ellenfelétől.(15. p.: 29-25). Főleg a támadások terén javult fel a játéka. Fordulás után tovább növelte előnyét a tolnai csapat (29. p.: 59-47). A záró tíz perc során már csak a különbség volt kérdéses, hogy mennyivel nyernek a hazaiak, akik végül súlyos vereséget mértek a zalaiakra.

A ZTE mindössze az első negyedben volt méltó ellenfele a Szekszárdnak, utána összeomlott, A mérkőzés során játékosai 17 labdát adtak el, és a Szekszárd jóval pontosabban is dobott ellenfelénél.

Vélemények:

Molnár József, a ZTE vezetőedzője: - A mérkőzés nagy részében nem tudtuk felvenni az ellenfél agresszív játékának ritmusát, mellette támadójátékunk is döcögős volt.

Zseljko Djokics, a Szekszárd vezetőedzője: – Tipikus első mérkőzés volt, görcsösen kezdtünk, de ahogy haladt előre a találkozó, úgy rázódott bele a játékba a csapat. Látványos, jó mérkőzést játszottunk, főleg támadásban láttam szép megoldásokat a lányoktól.