A Kanizsai Vadmacskák SE amatőr NB I-es női kosárlabda együttese két nap alatt két bajnokit is játszott a bajnokságuk hajrájában.

Kanizsai Vadmacskák SE (8.) - MAFC (4.) 56-67 (12-12, 11-19, 16-24, 17-12)

Amatőr NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, 24. forduló. Nagykanizsa, 50 néző. Vezette: Szalai Zs, Csák M.

Kanizsa: Hegyi (11/3), Scheiber E., Zsámár L. (15/3), Bánhegyi (16), Veres (2). Csere: Karancz P., Budai D. (12), Horváth N. Edző: Zsámár Krisztián.

Az első negyedben mindkét csapat sok hibával játszott, ezért kevés kosár is esett. A második tíz perc elején a vendégek pontosabb távoli, közép-távoli dobásokkal öt pontos előnyt harcoltak ki, majd Bánhegyi Beatrix és Budai Dorina pontjaival fel tudtak zárkózni a hazaiak egy pontra. A negyed végjátékában ismét a vendégek voltak pontosabbak.

Nagyszünet után továbbra sem találták a kanizsaiak a játék ritmusát, dobásaik pontatlanok voltak, míg a fővárosiak a találkozó ezen szakaszában távoli dobásokkal növelte előnyüket. A záró felvonásban Budai és Hegyi Vivien pontjaival csökkenteni tudták a házigazdák a különbséget és felzárkóztak kilenc pontra, de közelebb már nem tudtak kerülni az egyetemi csapathoz.

Edzői értékelés:

Zsámár Krisztián: „Koncentráltabb támadójátékkal szorosabb eredményt tudtunk volna elérni az utolsó hazai mérkőzésünkön.”

Sportdarázs SB (1.) – Kanizsai Vadmacskák SE (8.) 67-61 (21-12, 10-24, 22-11, 14-14)

Amatőr NB I-es női kosárlabda-mérkőzés, találkozó a 26. fordulóból. Sopron, 50 néző. Vezette: Hernicz, Rokob.

Kanizsa: Hegyi, Scheiber E., Zsámár L. (13/3), Bánhegyi (7), Budai D. Csere: Karancz P. (17), Gutai (5/3), Veres (2), Horváth N., Holló. Edző: Zsámár Krisztián.

A MAFC elleni bajnokija után Sopron felé vette az irányt a Vadmacskák, a kanizsaiak a csoport listavezetője ellen léptek pályára. S nem csupán asszisztáltak a hazaiak játékához, hiszen a második negyed után még a vezetést is átvették a dél-zalaiak. A vendéglátók igyekezték átvenni az irányítást a továbbiakban, s ugyan a harmadik tíz perc után visszavették a vezetést, a nagykanizsaiak az utolsó etapot döntetlenre hozták.

Zsámár Krisztián: „Dicséret illeti a lányokat, mert volt küzdelem és hajtás a játékukban, ráadásul a listavezető ellen a félidőben még vezetni is tudtunk