PEAC ZTENKKa190403PEAC Pécs - ZTE NKK 72-77 ( 14-23, 18-17, 20-19, 20-18).

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Rájátszás az 1-8. helyért, első találkozó. Pécs, 350 néző. Jv.: Cziffra, Tőzsér, Nyilas.

Pécs: Vanloo (9/3), Simon (17/3), Tetemondova (7/3), Gémes-Sarok (5/3), Imovbioh (23). Csere: Ruják, Wentzel, Brewer (11/3). Vezetőedző: Meszlényi Róbert.

ZTE: Koizar (9/9), Maltsi (9/3), Pusztai (8/3), Boonstra (14/6), Parker (15). Csere: Horti (17/3), Gáspár-Szalay (5). Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Jól kezdte a találkozót a zalai csapat, tanulva az alapszakaszbeli két vereségből, a védekezésre nagyon oda figyelt (5. p.: 7-16). A jó védekezés azt eredményezte, hogy a hazaiak közel sem dobhattak tisztán, így a támadásaikba több hiba csúszott. Az első tíz percet uralta a vendégcsapat.

PEAC ZTENKKa190403

A folytatásban a hazaiak főleg légiósaik révén igyekeztek felzárkózni. A vendégeknek rendre sikerült a pécsi kosárra válaszolniuk. Pusztai és Horti 3 pontosa után tizennégy ponttal is vezettek (17.p.: 22-36). A negyed hajrájában több vendégtámadás pontatlan volt, a PEAC tíz pont alá csökkentette hátrányát.

Fordulás után feljavult a hazai csapat. A pécsiek támadásban váltak pontosabbá és megközelítették ellenfelüket ( 22. p.: 43-47). A vendégeknél ekkor a külső dobások nem jöttek be, sorra maradtak ki a 3 pontos kísérletek. Egy pontra is feljöttek a házigazdák (26. p.: 48-49). Fej-fej mellet haladt a két csapat, de mindig a ZTE vezetett. A negyed hajrájában hét ponttal meglépett az egerszegi csapat (30. p: 52-59).

PEAC ZTENKK190403

A záró tíz perc is nagy csatát hozott, a pécsiek többször megközelítették a ZTE-t, de fordítaniuk nem sikerült. A találkozó hajrájában kilenc ponttal is elhúztak a vendégek ( 37. p.: 62-71). A Pécs 3 pontosokkal felzárkózott, de fordítani már nem tudott.

A rájátszás első mérkőzésén döntő volt, hogy a ZTE jól kezdte a mérkőzést, előnye kitartott a találkozó végéig. A két győztes mérkőzésig tartó páros csata állása 1-0 a ZTE javára.

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Az első lépésen vagyunk túl. A lányok óriási akarattal, szívvel küzdöttek, ami győzelmet eredményezett. Bízom a sikeres folytatásban.

Fotó: ztenkk.hu ill. peacpecs.hu