Kanizsai Vadmacskák SE (9.) - Sportdarázs Sopron (2.) 69-80 (17-26, 23-17, 13-16, 16-21).

Amatőr női NB I kosárlabda-mérkőzés, 13. forduló. Nagykanizsa, 100 néző. Vezette: Szalai Zs, Németh S.

Kanizsa: Zsámár (24/9), Hegyi (14/6), Karancz P., Bánhegyi (16), Veres (11). Csere: Scheiber E., Budai D. (4), Horváth N. Edző: Zsámár Krisztián.

Az első negyed 5. percéig egyik fél sem húzott el a másiktól, attól fogva azonban a vendégek kihasználták a hazaiak védekezési hibáit , s kilenc ponttal elléptek. A második felvonás közepétől feljavult a Vadmacskák támadójátéka, jó ritmusban játszottak és a mérkőzés 18. percében Hegyi Vivien, Zsámár Lili és Bánhegyi Beatrix kosaraival fel is zárkóztak két pontra.

A nagyszünet után Veres Vivien és Bánhegyi pontos dobásai után a KVSE a vezetést is átvette, de az utolsó két percben eladott labdáikból a soproniak gyors kosarakat értek el és hat pontos előnyre tettek szert. A találkozó 34. percében Zsámár eredményes dobásaival a hazaiak ugyan felzárkóztak egy pontra, de a Sportdarázs is újítani tudott és ezt a Vadmacskák már nem tudta lereagálni.

Edzői értékelés:

Zsámár Krisztián: „Végig változatos, jó iramú mérkőzésen a végjátékban maradtunk alul a döntő pillanatokban pontosabban támadó soproni csapat ellen.”