Kanizsai Vadmacskák SE (9.) - Szegedi KE (2.) 56-68 (14-17, 13-24, 13-14, 16-13).

Női amatőr NB I-es kosárlabda-mérkőzés, 6. forduló. Nagykanizsa, 50 néző. Vezette: Németh S. Csák.

Kanizsa: Hegyi (10/6), Sánta, Bánhegyi (12), Zsámár L. (26/6), Scheiber E. (4). Csere: Gutai, Scheiber V. (4). Edző: Zsámár Krisztián.

Az eddig százszázalékos mérleggel bíró Szegedi KE látogatott a női amatőr NB I-es kosárlabda-bajnokság keretében a Kanizsai Vadmacskák otthonába.

A szegediek kérésére cserélték fel a pályaválasztói jogot a csapatok. A KVSE hazai környezetében koncentráltan kezdett, Hegyi Vivien és Zsámár Lili kosaraival villámrajtot is vett. A vendégek aztán rendezték soraikat és az első negyed közepén már náluk volt az előny. A második tíz perc elején egyik fél sem húzott el a másiktól, később a kanizsai hibákat a vendégek azonban kihasználták.

Nagyszünet után továbbra is hullámzó volt a kanizsaiak játéka, ugyanakkor megpróbáltak felzárkózni Hegyi hármasaival és Bánhegyi Beatrix centerjátékával. A záró felvonásban érvényesült a vendégek nagyobb rutinja, ugyanakkor a Vadmacskák csökkenteni tudta a különbséget.

Edzői értékelés:

Zsámár Krisztián: „Végig küzdelmes, változatos mérkőzésen kiválóan helytállt fiatal csapatunk, nagyot küzdve maradt alul a nagyobb játékverőt képviselő szegediekkel szemben.”