PEAC ZTENKK18.10.08PEAC Pécs- ZTE NKK 81-68 (23-16, 17-17, 12-10, 14-23, 15-2)

NB I női kosárlabda-mérkőzés, Pécs. Jv: Papp, Jakab, Kovács.

PEAC Pécs: Venloo 29/21, Wentzel 5, Gémes-Sarok 12, Tetemondova 13/9, Imovbioh 12, csere: Barnai 8, Tenyér 2, Ruják-, edző: Meszlényi Róbert

ZTE NKK: Koizar 26/15, Kovács -, Harrison 5/3, Hegedüs-Őri 9, Parker 4. Csere: Gáspár-Szalay 8, Pusztai 2, Boonstra 5/3, Benke -, Horti 9/3. Vezetőedző: Gáspár Dávid

Forduló rangadójának is nevezhető találkozón nehezen lendült játékba a ZTE NKK, a hazaiak gyorsan elhúztak (5-0). Két és fél perc elteltével Koizar szerzett egy távolit, majd Hegedüs-Őri és Harrison pontjaival fordítottak az egerszegi lányok (5-7). A negyed feléhez közeledve Koizar szerzett hárompontost, de hazai oldalról kettő jött válaszként (Venloo és Tetemondova). A 7. perc elején Horti büntetőivel még visszavette a vezetést az egerszegi csapat, de a hajrában Venloo hármasaival és Tetemondova dupláival ellépett a Pécs.

Harrison hármassal kezdődött a második negyed, majd a remek formában játszó Koizarnak köszönhetően a ZTE felzárkózott (27-24). A 14. perc elején Hegedüs-Őri szerzett labdát és kosarat. A hazaiak remekül dobták a hármasokat és ebben Tetemondova is jeleskedett. A hajrában a pécsiek a hárompontosoknak köszönhetően hétpontos előnyt szereztek (40-33).

PEAC ZTENKK18.10.08

A harmadik negyedben mindkét csapat a védekezésre koncentrált és a támadások nem voltak túl eredményesek. Sok labdát elszórtak az egerszegi lányok s a játékrész végére kilencpontos különbség alakult ki (52-43).

A negyedik játékrészben mindent megpróbáltak a vendégek, de kosaraikra mindig érkezett válasz. A 39. percben Horti hármasával négy pontra zárkóztak fel. Izgalmas végjáték alakult ki, 23 másodperccel a vége előtt Boonstra egy távolival egyenlített és jöhetett a hosszabbítás (66-66).

A ráadás elején Venloo már a hetedik tripláját szerezte, majd Imovbioh 2+1-vel hatpontos előnyre tett szert a PEAC (72-66). Parker, majd Venloo is kipontozódott. Három percig nem tudtak a vendégek pontot szerezni, míg a hazaiak 9-0-át futottak (75-66). Koizar törte meg a gólcsendet egy duplával, de továbbra is a pécsiek maradtak lendületben, tíz pont fölé tornázták előnyüket és megnyerték a mérkőzést.

Gáspár Dávid, a ZTE NKK vezetőedzője:- Nagy lehetőséget szalasztottunk el, hiszen megnyerhettük volna ezt a mérkőzést. Csapatom mentálisan volt ma gyenge és sok rossz döntést hoztunk a rendes játékidőben. Ugyanakkor meg is kell dicsérnem a lányokat, mert sikerült a hajrában ledolgoznunk a hátrányunkat és kiegyenlítenünk. A hosszabbításban már elfáradtunk és így vereség lett a vége.

A női bajnokságban a többi mérkőzést szombaton rendezik, utána pedig a válogatott Eb selejtezője miatt szünet következik. A ZTE NKK november 28-án az NKE Csata együttesét fogadja majd.

Fotó: PEAC Pécs facebook oldala