ZTE NKK - Atomerőmű KSC Szekszárd 68-57 (10-12, 16-16, 22-13, 20-16).

NB I-es női kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 250 néző. Jv.: Pálla, Győrffy, Jakab.

ZTE: Koziar (11/6), Kovács G. (3/3), Jeffery (9), Hegedüs-Őri (8), Parker (22). Csere: Gorjanácz (8/6), Pavel (2), Gáspár-Szalay (5) Vezetőedző: Gáspár Dávid.

Szekszárd: Studer A. (10/6), Mansare, Teja (2), Theodorán (5), Mccall (14/3). Csere: Bálint (5/3), Gereben (5), Silva (4), Krnjics (12), Kis, Studer Z.. Vezetőedző: Zjelko Dokics.

Egy 2+1-es akciót után a ZTE szerzett vezetést, de a vendégek gyorsan fordítottak (4. p.3-4). Rengeteg volt a pontatlan dobás mindkét oldalon. A hazaiak elsősorban Parker pontjaival tartották a lépést.. A második tíz percben sem tudta lerázni a vendéglátókat a Szekszárd, bár a negyed elején hét ponttal meglépett (13. p.: 12-19). Gáspár Dávid magához hívta játékosait, az időkérés után csapata zsinórban kilenc pontot dobott és átvette a vezetést. (15. p.: 21-19). A negyed hajrája a vendégeknek sikerült jobban, két ponttal vezettek a nagyszünetben.

IMG 2278 ab

A fordulás után remekül kezdtek a zalaiak. Szigorítottak a védekezésükön és a félidő derekán már hat ponttal vezettek.(42-36). Parker támadásban továbbra is tarthatatlan volt a palánk alatt, a vendégek azonban csak erőlködtek és pontatlanul dobtak. A ZTE kihasználta a lehetőséggel és távolabb került ellenfelétől (30. p.: 48-41).

IMG 2236 ab

A befejező 10 percben sem hagyta magát a hazai csapat. A negyed közepén Koziár két triplát is bevágott. A tolnaiak mestere többször időt kért, de a ZTE-t nem lehetett megállítani, rendre válaszolt a szekszárdi pontokra. (37. p.: 60-51). A vendégek sokat faultoltak, de a hazaiak jól dobták a büntetőket, amellyel megtartották előnyüket és végül bravúros győzelmet arattak.

IMG 2281 ab

A találkozó előtt hazaiak csendben megjegyezték, bravúrra készülnek, ami sikerült is. Rendkívül fegyelmezetten és taktikusan játszottak, kevés labdát adtak el és megérdemelten vették el a listavezető veretlenségét.

IMG 2297 ab

Gáspár Dávid, a ZTE vezetőedzője: - Gratulálok a lányoknak, a nemzetközi kupában bizonyító Szekszárdot győzték le. Amit elterveztünk, azt a játékosok maximálisan megvalósították. Bizonyították, nincsen legyőzhetetlen ellenfél.

Zjelko Dokics, a Szekszárd vezetőedzője: - Ha valakitől ki lehet kapni, akkor az a ZTE, mert a csapatnál kiváló szakmai munka folyik. A találkozó során sok elemi hibát követtünk el, többen mélyen tudásuk alatt játszottak.

Fotó: Borda Menyhért