Naturtex SZTE Szedeák – Zalakerámia ZTE KK 85-79 (15-19, 23-21, 22-24, 25-15).

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Jv.: Cziffra, Mészáros, Lengyel. (zárt kapus mérkőzés).

Szeged: Kerpel-Frónius B. (4), Curry 26/12), Kerpel-Frónius G. (10), Krapics (21/6), Asbury (19). Csere: Vágvölgyi (5/3), Mayer, Olasz. Vezetőedző: Szrecsko Szekulovics.

ZTE: Bibbins (9), Johnson 24/12), Williams (12/12), Szabó (13/6), Agafonov (15). Csere: Djurics (4), Gulyás (2), Doktor, Simon. Vezetőedző: Ante Nazor.

Jól kezdték a mérkőzést a vendégek, öt perc után tíz ponttal vezettek (5. p.: 7-17). Ezután azonban kiengedtek, a hazaiak a negyed végére felzárkóztak. A második negyedben ádáz csata dúlt a pályán, egyik csapat sem tudott jelentős előnyre szert tenni miközben a ZTE a faultok különbségében vezetett. Szinte mindegyik hazai támadásnál faultot fújtak a játékvezetők a ZTE ellen.

A negyed közepén átvette a vezetést a hazai csapat (15. p.: 31-29). Majd Williams 3 pontosával ismét a zalaiak vezettek. A negyed hajrája a ZTE-é volt. A harmadik tíz perc elején támadásban tovább javultak a vendégek és elhúztak (27. p.: 43-56). Eldőlni látszott a mérkőzés. Másképp gondolta a Szeged,. A s mindenesetre felzárkózott ( 30. p.: 60-64).

A záró tíz percet nagyon elszúrta a zalai csapat. A Szeged a negyed közepén öt ponttal vezetett (75-70). A befejezés előtt két perccel Krapic triplájával 80-74 volt az állás. Innen még 80-79 feljött a zalai csapat, de Johnson kihagyta mindkét büntetőjét, és nyert a Szeged.

Ismét szoros mérkőzést vesztett a ZTE, ezúttal a kiesőjelölttől kapott ki. A vereségbe nagy mértékben belejátszott, hogy az egerszegi csapat többször is tetemes előny adtott le. A záró tíz percre azonban elfáradt és fordított a hazai csapat.