PVSK Veolia - Zalakerámia ZTE KK 119-114 (19-18, 21-17, 22-28, 28-27, 15-15, 14-9)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Pécs, 2200 néző. Jv.: Ádám, Minár, Tóth C.

PVSK: Pongó (11/3), Ruják(7/3), Budimir (24/6), Smith (24/6), Horti (13/6). Csere: Diggs (20/6), Ciric (7/3), Aiken (13/3), Dragasevics. Vezetőedző: Dragan Alekszics.

ZTE: Bibbins (34/9), Johnson (21), Williams (17/9, Szabó (7), Agafonov (20). Csere: Djurics (11/9), Simon (4), Bagó, Doktor, Gulyás. Vezetőedző: Ante Nazor.

Álomszerűen kezdte a mérkőzést a ZTE, három perc után 7-0-ra vezetett. Lassan vette fel a meccs ritmusát a PVSK. Ezután azonban a ZTE hárompontosai rendre kimaradtak, a hazaiak egyenlítettek. (5. p.: 9-9). A folytatásban felváltva vezettek a csapatok. A zalaiak mezőnyből rendkívül gyengén dobtak, az első negyedben mindössze négy ilyen kosár született. A ZTE jól azonban jól büntetőzött és a mérkőzésben maradt.

A második negyed elején öt ponttal meglépett a vendégcsapat (12. p: 19-24). Egy időkérés után a házigazdák egy perc alatt egyenlítettek. A folytatásban egy ideig fej-fej mellett haladt a két csapat, aztán a Pécs jött lendületbe. A zalaiak támadásban gyengélkedtek, dobó százalékuk a 30-at sem érte el.

A harmadik negyed elején elhúzott a hazai csapat (49-42). A negyed közepén hosszú idő után dobott 3 pontost a ZTE, amivel felzárkózott (25.: 53-51). A negyed végére Bibbins újabb triplájával vezetett a ZTE. Ádáz csata dúlt a befejező 10 percben, javarészt a Pécs vezetett. Közben a ZTE-ből a negyed elején Simont, majd Szabót, a vége felé Williamst pontozták ki a bírók.

A nehézségek ellenére a ZTE a 39. percben 82-88-ra vezetett, innen egyenlített a hazai csapat. A hosszabbítás első öt percében is óriásit küzdött a zalai csapat. A befejezés előtt 4 másod perccel 3 ponttal vezetett, de a Pécs egy triplával egyenlített. A második öt percet már nem bírta a ZTE, a Pécs nyert.

Le a kalappal a ZTE előtt, hatalmasat küzdött a csapat, és talán, ha nem pontozzák ki három kulcsemberét, nyerhetett volna. A másik oka a vereségnek, hogy a zalaiak három negyeden keresztül gyengén dobtak.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - Nagyobb oda figyeléssel megnyerhettük volna a mérkőzést. A döntő helyzetekben azonban egy-egy hibát elkövettünk.