IMG 7901 abZalakerámia ZTE KK - Sopron KC 82-78 (24-18, 23-17, 11-19, 24-24)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1500 néző. Jv.: Cziffra, Frányó, Lengyel.

ZTE: Bibbins (20/6), Johnson (18/3), Williams (11), Szabó (6), Agafonov (14). Csere: Djurics (10/6), Simon (3/3), Gulyás, Doktor. Vezetőedző: Ante Nazor.

Sopron: Kinney (6), Thompson (25/15), Rivers (19/3), Takács (5/3), Carter (16). Csere: Jogela (4), Suppola (1), Werner (2), Molnár, Fazekas. Vezetőedző: Kosztasz Flevarakisz.

A vendégek kezdték jobban a mérkőzést, pontosabban dobtak és vezettek a találkozó elején (2. p.: 2-7). A ZTE lassan felvette a meccs ritmusát és a negyed közepén fordított (5. p.: 10-9). A házigazdák dobás pontossága feljavult, a védekezése is stabilabb lett. A soproni időkérés sem használt, nőtt a ZTE előnye. (10. p.: 24-18).

IMG 7900 ab

A második 10 perc elején két hazai hárompontos is a kosárban kötött ki, így 10 pont lett a különbség a két csapat között (12. p.:30-20). Állandósult a házigazdák 10 pont feletti előnye. A ZTE-nél az okozhatott riadalmat, hogy sok személyi hibát is begyűjtöttek a játékosok, 15 perc után tíznél járt. A Sopron egyszer tíz pont különbség alá jött, de egy hazai időkérés után visszaállt a "régi rend".

IMG 7901 ab

Szünet után alaposan bekezdett a vendégcsapat. A ZTE több mint három percig nem dobott kosarat, a Sopron felzárkózott (23. p.: 47-44). A hazaiak támadásban visszaestek, és sok labdát is eladtak. A zalai időkérés után sem sokat változott a játék képe. Mindkét csapat óriási energiákat mozgsított a győzelemért. Az egykor a ZTE színeiben játszó Thompson 3 pontosa után egyenlített a vendégcsapat ( 33. p. : 60-60). Ádáz csatát hoztak a befejező percek, javarészt a ZTE vezetett, két, három ponttal. A hajrában Johnson és Szabó jól büntetőzött, így a hazaiak kicsikarták a győzelmet.

IMG 7944 ab

A zalaiak az első két negyedben uralták a mérkőzést. Utána hullámvölgybe kerültek, de nagyot küzdve megszerezték a győzelmet.

Ante Nazor, a ZTE vezetőedzője: - Az első félidőben nyomás alatt tartottuk a Sopront, de a szünetben, mintha altatót vettünk volna be. A vendég együttesnek megadtuk a lehetőséget a felzárkózásra. Győzni jobb, mint kikapni, van hová fejlődnünk.

Kosztasz Flevarakisz, a Sopron vezető edzője: - Tudtuk, hogy a ZTE egy jól támadó csapat, amely az elmúlt két fordulóban 100 pont felett dobott. Az első félidőben rosszul védekeztünk, a másodikra feljavultunk. Az lett volna jó, ha mindkét csapat egyenlő elbírálásban részesül.