Deac ZTE 1aDEAC - Zalakerámia ZTE KK 98-92 (28-15, 27-30, 19-22, 24-25).

NBI-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Debrecen, 1300 néző. Jv.: Tőzsér, Minár, Fodor.

DEAC: Moody (20), Manigat (25/15), Boriszov (22/6), Polyák (3/3), Tóth Á. (19). Csere: Harrison (5/3), Omenaka (2), Bognár (2). Vezetőedző: Kovács Adrián.

ZTE: Bibbins (14/3), Williams (26/6), Johnson(27), Szabó (10/6), Agafonov (8). Csere: Djurics (7/3), Doktor, Simon K. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Deac ZTE 1a

Elképesztően gyengén kezdték a mérkőzést a zalaiak, több mint négy perc után szerezték első kosarukat. (5. p.: 20-4). A hazaiak gyorsan kihasználták a vendégek indiszponáltságát. (7. p.: 26-6). A kék-fehéreknél a hárompontosok, duplák nem értek célba, csak a negyed hajrájában zárkóztak fel valamelyest Williams pontjaival. Az első tíz percben a ZTE-ből csak ő volt eredményes mezőnyből (13 pont)!

A második negyedben Agafonov nélkül kezdtek a vendégek, gyakorlatilag nem volt centerük. Láss csodát, a zalaiak nagyot küzdve visszajöttek a mérkőzésbe. (17. p.: 42-39). Egy hazai időkérés után ismét nőtt a hajdúságiak előnye, biztosan vezettek a félidőben.

Deac ZTE 2a

Fordulás után is küzdött-hajtott a ZTE. A palánk alatt viszont az ellenféltől Tóth Á. fickándozott, fontos pontokat szerzett. A vendégeknél Agafonov a 23. percben szerezte első pontját. Újabb gondot jelentett, hogy a ZTE gyorsan bónuszba került, a hazaiak viszonylag jól büntetőztek, így nem sikerült a fordítás (28. p.: 72-60).

Egy időkérés után, még nekidurálta magát a vendégcsapat, egy pontra is feljött (33. p.: 80-79). A hajrát azonban a hazai csapat bírta jobban, a ZTE ismét hamar bónuszba került. Bibbins kipontozódott, s végleg elúszott a fordítás lehetősége.

Deac ZTE 3a

A Magyar Kupa szempontjából döntő fontosságú találkozón elképesztően gyengén kezdett a zalai csapat. A felzárkózás hatalmas energiákat vett ki a csapatból, így is csak megközelíteni tudta ellenfelét. A gyenge kezdés mellett döntőnek bizonyult a centerposzt „lyukassága”, Tóth Á. ismét 20 pont környékén dobott. Az sem utolsó szempont, hogy a DEAC 33, a ZTE 16 büntetőt dobott a találkozó során. A vereségével a ZTE nem lesz résztvevője a Magyar Kupa nyolcas döntőjének.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: – Ezt a kezdést a hosszú utazással sem lehet magyarázni. Ellenfelünk jó ritmusban támadott, mi nem kaptuk el azt a bizonyos fonalat. A nehézségek ellenére visszajöttünk a mérkőzésbe, egy pontra felzárkóztunk. Három negyedet megnyertünk, de ez nem volt elég.