JKSE ZTEKK191221Jászberényi KSE  - Zalakerámia ZTE KK 65-83 (20-23, 16-24, 15-17, 14-19)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Jászberény 600 néző. Jv.: Praksch, dr. Mészáros, Rácz.

Jászberény: Miller (13/3), Nelson (4), Mészáros (4),  Alekszandrov (11/9), Pantelics (19/3). Csere: Brbaklics (9), Mondi, Peringer, Szegedi, Vasteplan, Ruják B., Buzás (5/3).  Megbizott vezetőedző:  Lo Ehadji  Malick.

ZTE: Bibbins (10),  Johnson (19/3),  Szabó (9),  Williams (17/9), Agafonov (11). Csere:  Gulyás (4),  Simon K. (2),  Djuric (11/3),  Doktor, Farkas A.,  Kovács K., Simó. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Váltott vezetéssel kezdték a mérkőzést a csapatok, egyik együttesnek sem sikerült  a másik fölé kerekednie (5. p.: 7-10). A vendégeknél eloszlottak a pontok, hazai oldalon Pantelics tartotta életben csapatát.

JKSE ZTEKK191221

A második negyed közepéig folytatódott a kiegyenlített csata.  (15. p.: 29-29). A ZTE  azonban ezután két perc alatt 12 pontot dobott (17. p.: 29-37).  Hiába kért időt a hazaiak mestere a vendégek lendülete tovább tartott.

Fordulás után Williams két  hárompontosával húsz pont fölé nőtt a zalaiak előnye. (25. p: 40-62).  Ezután a házigazdák ráijesztettek a zalaiakra, 9 pontot szereztek zsinórban. Egy időkérés után Bencze Tamás rendezte  a sorokat és ismét nőtt a ZTE előnye.  (36. p.:  58-75). A hajrában mindkét oldalon a fiatalok is játék lehetőséget kaptak, a zalaiak így is tartották előnyüket.

A ZTE kezdeti bizonytalankodás után biztosan nyerte  a mérkőzést, érvényesítve  a papírformát.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - A második negyed közepétől rotációban játszottunk, ahogy fáradni kezdett a Jászberény, úgy nőtt az előnyünk.  A harmadik negyedben dőlt el a mérkőzés,  de utána is koncentráltak maradtunk.

Fotó: hunbasket.hu