Atomerőmű SE Paks - Zalakerámia ZTE KK 94-70 (24-21, 22-11, 24-20, 24-18).

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Paks 1100 néző. Jv.: Cziffra, Bagy V., Söjtöry.

Paks: Evans (29/9), Harris (9/6), Faust (20/6), Kis (2), Lóránt (11). Csere: Kovács (7/3), Valeno-Bodon (10/6), Jackson (6/3), Szalai. Vezetőedző: Dzunics Branislav.

ZTE: Simon (5), Gulyás (8/6), Williams (20/12), Djurics (8), Szabó (14). Csere: Agafonov (6), Doktor (6), Farkas (3/3), Bagó, Simó. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A ZTE-ben a két balesetet szenvedett játékos - Ubilla és Johnson - nem lépett pályára, így csupán tisztes, harcos helytállást vártak a szurkolók a csapattól.

Williams 3 pontosával a ZTE szerzett vezetést, szintén 3 pontossal egyenlítettek a hazaiak. Hosszú időn át fej-fej mellett haladt a két csapat. Aztán 19-19 után játszi könnyedséggel elhúzott a paksi együttes. A ZTE támadó játéka szétesett, sok volt a pontatlan dobás, az eladott labda, amelyek után könnyű kosarakat szerzett a Paks. (12p..: 29-23). A hárompontosok védését sem tudta megoldani a zalai csapat, így nőtt a hazaiak előnye.

A nagyszünet után sem tudott ritmust váltani a ZTE. A hazaiak úgy vezettek magabiztosan, hogy nem játszottak teljes erőbedobással (23. p: 53-35). Csordogált a találkozó. A védekezésre továbbra sem fordítottak sok gondot a csapatok. A paksiak megtehették, mert biztosan vezettek, és meg is nyerték a találkozót.

A tartalékos zalaiaknak nem volt esélye a győzelemre, de a szurkolók nagyobb ellenállást vártak. Húsz labdát adtak el, ami tartalékosan is sok. A hárompontosokkal szembeni védekezés továbbra is gondot okoz. A center poszt is meglehetősen „lyukas„ Agafonov egy mezőnykosarat dobott, Bagó egyet sem. Djurics sem üti meg a jó légiós szintjét. Egyetlen pozitívum volt a mérkőzésen: Williams eredményessége.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Az első negyedben még volt lendületünk, frissek voltunk. A második negyedben eladott labdák után lerohant bennünket a Paks. Nem sikerült a játékot lassítanunk. Lesz időnk, hogy javítsunk. A mai felállásban ennyire volt képes a csapat.