Zalakerámia ZTE KK - Szolnoki Olajbányász 80-91 (18-20, 22-28, 15-20, 25-23).

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, Zalaegerszeg, 1100 néző. Jv.: Tőzsér, dr. Mészáros, Kulcsár.

ZTE: Ubilla (14/6), Johnson (21/9), Williams (5/3), Szabó (14/3), Agafonov (13). Csere: Djurics (6), Doktor (4), Bagó (3), Simon. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Szolnok: Smith (6), Tucker (21/15), Rudner (18/12), Krsztics (10/3), Morant (10). Csere: Jones (24/15), Tóth N. (2), Pallai. Vezetőedző: Dragan Alekszics.

A mérkőzés félórás csúszással kezdődött, mivel a játékvezetők útjuk során dugóba kerültek. A találkozót a ZTE kezdte jobban. A mérkőzés elején játékosai jobban dobtak (2. p.: 8-4). A negyed közepén felzárkózott a vendégcsapat (5. p.: 12-9). Nem volt magas a színvonal, mindkét oldalon sok volt a pontatlanság. A vendégek kapták el előbb a ritmust, egyenlítettek (7. p.: 12-12), majd állva hagyták az egyre pontatlanabbá váló ZTE-t. (13. p.: 22-30). A házigazdák támadó játéka esett szét, de mellette a védekezésük sem volt tökéletes. Egy nagy rohammal még felzárkózott a zalai csapat (16. p.: 33-36). Vendég időkérés után ismét tíz pont fölé nőtt a különbség a két csapat között (18. p.: 32-42). A zalaiak egy félidő alatt kis híján félszáz pontot (48) kaptak, ami mindent elmondott a védekezésükről.

Fordulás után sem tudott ritmust váltani a ZTE, védekezése a továbbra is gyenge volt (25. p.: 43-53). A szolnoki 3 pontosok sokszor célba értek. Támadásban az egyéni játékot erőltették a hazaiak. Csordogált a találkozó, a ZTE-nek rossz védekezése miatt esélye sem volt a fordításra. Néha a vendégek meglódultak, ekkor húsz pont közelébe nőtt előnyük (38. p. 72-88). A végén a Tisza-parti csapat kicsit lazított, ami arra volt elég, hogy a zalaiak kozmetikázzanak a különbségen.
A ZTE mindössze az első negyedben nyújtott elfogadhatót, utána teljesen szétesett a játéka. Ellenfele különösebb megerőltetés nélkül győzött. Egy jellemző adat a találkozóra a Szolnok 15 pontost dobott, ami 45 pontot, a ZTE hetet, ami 21 pontot ért.

Joggal tüntettek a szurkolók a mérkőzés végén.

Bencze Tamás, ZTE KK vezetőedzője: - Vajmi keveset láttam vissza abból, amire készültünk. Ha valaki nem azt csinálja, amit megbeszélünk, a csapat játéka is más lesz, ez történt most is. Nem arról van szó, hogy a hárompontosokra nincs taktika, hanem arról, hogy nem úgy védekeztünk, ahogy kell.

Dragan Alekszics, a Szolnok vezetőedzője: - Védekezésünket sikerült magas szinten tartani a mérkőzés során, ez hozta meg számunkra a győzelmet. Támadásban lehet hullámvölgy, de ha a védekezés stabil, jó esély van a győzelemre. A mai mérkőzésen frissebbek is voltunk ellenfelünknél.