Falco Vulcano Energia KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 74-55 ( 14-21, 26-8, 21-8, 13-18).

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Szombathely, 2780 néző. Jv.: Cziffra, Frányó, Balog.

Falco: Váradi (7/3), Perl (5), Filipovity (16/9), Krivacsevics (3/3), Reddic (12). Csere: Hooker (9), Benke (3), Washington (11/6), Lake (6), Bíró (2). Vezetőedző: Gasper Okorn.

ZTE: Doktor, Johnson (7/3), Williams (6), Djurics (16/9), Agafonov (9). Csere: Szabó (4), Gulyás (5), Simon (3), Bagó (5). Farkas. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A vendégeknél Ubilla sérülés nem lépett pályára, ami érzékeny veszteséget jelentett a ZTE-nek. Repülő rajtot vett a zalai csapat, három perc után hét ponttal vezetett (3. p.: 3-10). Az első negyedben továbbra is a vendégek irányítottak és biztosan vezettek.

A második 10 percben alaposan visszaesett a ZTE támadó játéka. Hiába kért kétszer is időt Bencze Tamás, nem használt. A zalaiak mindössze 8 pontot dobtak. A harmadik tíz percben is folytatódott a ZTE mélyrepülése, a vendéglátók könnyedén növelték előnyüket és gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzést. A záró tíz percre visszavett a tempóból a vasi csapat, de így is biztosan őrizte előnyét.

A szomszédvári rangadón a zalaiak mindössze az első negyedben nyújtottak támadásban jó teljesítményt, ami kevés volt a sikerhez.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Amíg rákényszerítettük akaratunkat ellenfelünkre, nem volt gond. Az első negyed után ellenfelünk diktálta a tempót, mi sokat hibáztunk, megérdemelten nyert a hazai együttes.