GTK Gliwice (lengyel) - Zalakerámia ZTE KK 128-99 (37-29, 30-20, 31-28, 30-22).

Alpok-Adria Kupa visszavágó kosárlabda-mérkőzés a 4 közé jutásért. Gliwice, 400 néző.

ZTE: Ware (13/6), Thompson (28/15), Szabó (15/6), Green (11/3), Agafanov (24/3). Csere: Durázi (6), Gulyás (2), Bagó, Doktor. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A lendületesen kezdő lengyel csapat két perc után már 5-0-ra vezetett. A zalaiak gyorsan felvették a mérkőzés ritmusát és felzárkóztak (3. p.: 10-7). Majd ismét a házigazdák következtek, és a negyed végére tetemessé vált előnyük. A második negyed elején Szabó pontjaival felzárkózott a ZTE (11. p.: 37-32). A feltámadás azonban nem tartott hosszú ideig.

A negyed közepén már tizenöt ponttal vezettek a lengyelek. ( 15. p.: 56-41). Dobópárbaj folyt a pályán, kevés védekezéssel. A lengyelek pontosabban dobtak , így fokozatosan nőtt az előnyük, a nagy szünetre kis híján ledolgozták hátrányukat. A zalaiknál a kispadról az első félidőben senki nem dobott kosarat.

Fordulás után sem csökkent a házigazdák lendülete. A ZTE védekezése nem javult, így esélye sem volt csökkenteni hátrányát. A befejezés előtt öt perccel már a lengyelek álltak továbbjutásra (35. p.: 118-93). Szabónak a faultja mellé adtak egy technikait is, ezzel eldőlt a továbbjutás.

Akár csak az egerszegi találkozón a visszavágón is dobópárbajt rendeztek a csapatok. Amíg Zalában a ZTE, hazai pályán a lengyelek voltak jobbak ebben a műfajban. Huszonegy pontnál többet nyertek, így a legjobb négy között a Körmend vár rájuk.