IMG 6579 abZalakerámia ZTE KK - GTK Gliwice (lengyel) 114-93 (27-18, 24-28, 31-20, 32-27)

Alpok Adria Kupa férfi kosárlabda-mérkőzés a legjobb négy közé jutásért, első találkozó. Zalaegerszeg, 800 néző. Jv.: Boros, Tóth K., Esztergályos.

ZTE:Ware (14/3), Thompson (32/15), Green (17/6), Szabó (14/3), Agafanov (9). Csere: Gulyás (2), Durázi (15), Bagó (8), Farkas (3/3),  Kis. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Gliwice: Mack (14/3), Radwanski (2), LeChance (9/9),  Slupinski (2),  Morgen (21). Csere: Washington (18),  Robak (2), Kiwilska (4),  Dlominch (6/6),  Piechowicz (7/3),  Szlanetka (6/6). Vezetőedző:  Pawel Turkiewicz.

A lengyel ellenfél hazája bajnokságában a 11. helyen áll. Az Alpok Adria Kupa csoportmérkőzései során mindössze egyszer szenvedtek vereséget.

IMG 6582 ab

A sérült Papp Péter mellett a belázasodott Doktor is sem játszhatott. Ennek ellenére az első negyedben a ZTE irányított és közel tíz pontos előnyre tett szert. A második negyed közepéig szintén a hazaiak domináltak (15. p: 37-27). Vendég időkérés után felzárkóztak a lengyelek (17. p. (40-37).

IMG 6579 ab

A harmadik tíz perc elején ismét a zalaiak irányították a játékot,  ültek a dobások, míg a vendégeknél csak centerpontok születtek. A negyed végén kis híján 20 ponttal vezetett a zalai csapat (30. p.: 82-66). A  záró tíz perc a dobó párbajról szólt, amelyben  a ZTE volt  a jobb, a remekül játszó Thompson dobta a hazaiak századik pontját.

IMG 6548 ab

A védekezésre kevés hangsúlyt fektettek a csapatok. A ZTE végül jelentősebb előnyt szerzett a visszavágóra. Ami elég lehet a továbbjutáshoz.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Támadó játékunk nem szorul magyarázatra és Thompson személyében volt egy extra  teljesítményt nyújtó játékosunk.  Sajnos, sok pontot kaptunk, a továbbjutás még nem lefutott.

Pawel Turkiewicz, a Gliwice vezetőedzője: -  Gratulálok ellenfelünknek, jól játszottak, különösen a második félidőben. Sok kosarat kaptunk, ami nem dicséri a védekezésünket, odahaza megpróbálunk javítani.

Fotó: Borda Menyhért