KTE Duna Aszfalt - Zalakerámia ZTE KK 97-91 (21-18, 22-21, 27-23, 27-29).

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Kecskemét, 1000 néző. Jv.: Pálla, Boros, Nyilas.

KTE: Wittmann (16/9), Dramicsanin (15/6), Green (21), Deraszimovics (20/3), Karahodzics (7). Csere: Mészáros (8/6), Dimics (4), Molnár (6). Vezetőedző: Forray Gábor.

ZTE: Ware (24/12), Gulyás (3/3), Thompson (9/3), Szabó (14/9), Agafanov (20). Csere: Fuller (10/6), Papp (2), Doktor (3/3), Bagó (6). Vezetőedző: Bencze Tamás.

A ZTE-ből Kis és Durázi sérülés miatt hiányzott.

Hárompontossal nyitottak e vendégek és az első két percben irányítottak (2. p.: 2-8). A negyed közepén a hazai csapat egyenlített, majd átvette a vezetést (7. p.: 14-13). A kecskemétiek jól dobták a 3 pontosokat és a ZTE palánkja alatt több labdát is szereztek, és amelykből rendre eredményesek voltak.(19. p: 21-16). A ZTE közben két centeres játékra állt át, Bagó és Agafanov egyszerre volt a pályán. A fiatal Bagó ígéretesen mozgott.

A hazaiak jól kezdték a második negyedet. A ZTE több labdát eladott, a Kecskemét gyors támadások végén könnyű kosarakat szerzett. Bencze Tamás egy időkérés után rendezte a sorokat. Pontosabbá vált a ZTE játéka, a védekezés is összeállt (19.p.: 39-39). A hajrá ismét a hazaiaké volt és vezettek a nagyszünetben.

Fordulás után egy ideiig fej-fej mellett haladt a két csapat (22. p.: 44-42). Aztán ismét beindult a KTE. Wittman két 3 pontosa után már tíz pontra nőtt az előnye. (25. p.: 56-46). Bencze Tamás időt kért, utána a ZTE felzárkózott (27. p.: 59-55). A vezetést azonban nem sikerült átvennie, mivel a ZTE-nél mindig jött egy öncélú játszadozás, ami labdaeladással járt, s a hazai csapat büntetett.

A záró tíz perc is hasonló mederben zajlott. A 35. percben 79-72-nél a ZTE támadhatott, de Doktor eladta a labdát, ezzel végleg elszálltak a zalaiak fordítási esélyei.. A mérkőzés végére dobópárbaj alakult ki, a ZTE letámadott, de nem volt esélye a fordításra.

A zalai csapat végig hullámzóan és egyénieskedve játszott, sok labdát eladott, tízzel többet mint a KTE. A lepattanó csatát is elveszítette, törvényszerű volt veresége.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - Nagyon sok pontot kaptunk, idegenben 90 feletti kapott ponttal nehéz mérkőzést nyerni. Ketten sérültek is voltak, rövidebb volt a padunk. Sajnos elvesztettük a lepattanó csatát, és sok labdát is eladtunk.