1641IMG 4293 1

Pécsi VSK-Veolia - Zalakerámia ZTE KK 83-92 (15-20, 26-18, 20-26, 22-28)

NB I férfi kosárlabda-mérkőzés. Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 1800 néző. V.: Győrffy P. A., Tőzsér D., Boros T. (Faidt M.)

PVSK: Pongó, Taylor (29/6), Kesar (4), Budimir (4/3), Csirics (25/12). Csere: Horti (6), Simon (5), Antoni (10/3). Vezetőedző: Csirke Ferenc.

ZTE: Ware (15/9), Gulyás (2), Thompson (19/6), Szabó (33/12), Agafanov (20). Csere: Papp, Bagó (2), Doktor (1), Durázi. Vezetőedző: Bencze Tamás.

A tartalékos ZTE a már elküldött Gliebov nélkül lépett pályára, s a mérkőzés elején meglepte az esélyesebb hazai csapatot (3. p.: 1-9). A zalaiak fegyelmezetten jól védekeztek és ebből eredményesen támadtak. Egy baj volt csak, a játékvezetők sorra fújták a személyi hibákat a ZTE ellen. A PVSK ugyanakkor egyelőre nem találta a ritmust. A mérkőzés elején bejöttek a vendégek külső dobásai is.

A második tíz percben megfogta a hazai csapat a vendégeket, több eladott labda után könnyű kosarakat szerzett. A vendéglátók a 18. percben vezettek először (38-37).

1639IMG 4275 1

Fordulás ismét a ZTE kapott jobban lábra, ismét jól védekezett, és támadásainak volt ritmusa. Amikor a Pécs felzárkózott volna, mindig jött Szabó, hol egy triplát, hol egy duplát dobott. (28. p.: 53-60). ). A ZTE-ből Papp ekkor már kipontozódott, nem sokkal később követte Gulyás is. A játékvezetők két szándékos faultot is fújtak a ZTE fiataljai ellen, rendesen hazai pályát kapott a Pécs. Mindezek nem szegték a ZTE kedvét, állandósult a tíz pont körüli vezetés (35. p.: 67-78). A mérkőzés hajrájában a hazaiak hat pontra is felzárkóztak, de ismét jött egy Szabó tripla, és biztossá vált a ZTE győzelme.

1640IMG 4287 1

A ZTE rendkívül fegyelmezetten játszott, ráadásként Szabó Zsolt extra teljesítményt nyújtott, ez eredményezet a bravúrt.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Fel tudtunk állni a debreceni vereség után. Leegyszerűsítettük a játékunkat, védekezésben, támadásban sokat tettünk a győzelemért.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - A mérkőzés elejét jól elkaptuk, jól játszottunk, az első félidő végére feljött a Pécs. A második játékrészben szintén mi kezdtünk jól, majd szoros csata alakult ki, a végére ismét sikerült újítanunk.

Szabó Zsolt, a ZTE játékosa: - Jól kezdtük a mérkőzést, és ez nagy lökést adott számunkra. Meg akartuk mutatni, hogy a DEAC elleni teljesítménynél többre vagyunk képesek. Betartottuk a taktikai utasításokat és visszatértünk az alapjátékunkhoz, ami remekül működött. Úgy érzem, megérdemelten nyertünk.