IMG 6164 abZalakerámia ZTE KK - BC Adriaoil Skrljevo 79-72 (13-14, 22-19, 15-20, 29-19)

Alpok-Adria Kupa férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 600 néző. Jv.: Pálla, Boros, Csák.

ZTE: Ware (23/15), Thompson (12), Kis (2), Gliebov (14), Agafanov (10). Csere: Gulyás (3/3), Szabó (5/3), Bagó (2), Papp (4), Doktor (4/3), Durázi. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Rosszul kezdte a ZTE a találkozót. A horvátok jobban céloztak, megszerezték a vezetést. (3. p.: 2-6). Nem sokáig örülhettek azonban, a hazaiak gyorsan felzárkóztak. Majd ismét a vendégek percei következtek, már náluk volt pár pontos előny. Mindkét oldalon sok volt az előkészítetlen dobás, így kevés kosár esett. A horvátok rendre letámadtak, ami nem ízlett az egerszegieknek.

IMG 6164 ab

A második tíz perc közepén öt ponttal is megugrott a horvát csapat (15. p.: 22-27). Egy hazai időkérés után megrázta magát a ZTE, előbb egyenlített, majd átvette a vezetést (16. p.: 29-27). Feltűnő volt, hogy a vendégek sok büntetőt hibáztak. Nem csoda, hogy a szünetben a ZTE vezetett két ponttal.

IMG 6181 ab

A folytatásban egy ideig még  vezetett a ZTE, de a horvátok nem adták fel, keményen védekeztek és fordítottak. (24. p.: 38-41). A negyed során a ZTE végig futott az eredmény után. Szerencséjükre a vendégek továbbra is gyengén büntetőztek.

IMG 6158 ab

A záró tíz perc elején még fej-fej mellett a haladt a két csapat. A negyed közepére nagyobb lett a különbség a két együttes között (35. p.: 63-70). Hazai időkérés után a ZTE kezdő ötöse játszott az utolsó öt percben. A házigazdák könnyedén fordították meg a vesztésre álló találkozót. Igaz, a találkozó hajrájában kaptak egy kis segítséget a horvátoktól. A vendégek mestere reklamált, technikait kapott, a büntetőkkel a ZTE pedig bebiztosította győzelmét.

Bár Bencze Tamás úgy tervezte, hogy több kulcsjátékosát pihenteti, nem tette, mivel a kezdő ötös jó játéka kellett ahhoz, hogy a ZTE legyőzze horvát ellenfelét. Szinte biztosra vehető, hogy az egerszegi csapat első helyen lép tovább csoportjából.

Fotó: Borda Menyhért