Az Alpok-Adria Kupában a BK Klosterneuburg Dukes (osztrák) vendége volt a Zalakerámia ZTE férfi kosárlabdacsapata.

A zalaiaknál a sorozatterhelés miatt Ware és Agafanov pihent.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, az első negyed közepén öt ponttal vezettek (5. p.: 7-12). A ZTE-ben Szabó járt élen a pontszerzésben. A negyed hajrájában feljött a hazai csapat, de az utolsó másodpercben dobott kosárral biztosan vezetett a ZTE.

A második tíz percet is egy ideig uralta a zalai csapat. (12. p.: 24-30). Két hárompontossal azonban a házigazdák előbb felzárkóztak, majd átvették a vezetést (13. p.: 31-29). Négy ponttal is vezettek, de a ZTE jól hajrázva fordított, egy ponttal vezetett a félidőben.

A harmadik játékrészben felváltva vezettek a csapatok, de egyiknek sem sikerült jelentős előnyre szert tennie. A befejező tíz percben az osztrákok több mint hat percen át nem dobtak pontot, ami döntőnek bizonyult. A ZTE egy 14-0-ás rohammal bebiztosította győzelmét.

Ez azt jelenti, hogy a hátra lévő két mérkőzéseredményétől függetlenül tovább jutott az Alpok-Adria Kupában.

BK Klosterneuburg Dukes - Zalakerámia ZTE KK 72-89 (20-26, 23-18, 21-24, 8-21)

A ZTE legjobb dobói: Thompson (16), Gliebov (16/12), Durázi (15), Doktor (14/3).