IMG 6023 abZalakerámia ZTE KK - BK Klosterneuburg Dukes 101-86 (20-28, 26-16, 27-19, 28-23)

Alpok-Adria Kupa férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 700 néző.

ZTE: Ware (13/9), Thompson (20), Gliebov (15/9), Szabó (17/12), Agafanov (26/3). Csere: Gulyás (2), Bagó (6), Kis (2), Farkas, Doktor, Papp. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Kezdeti kosárváltások után elhúzott az osztrák csapat (4. p.: 7-11). A vendégek pontosabban céloztak és vezettek. Egyik csapat sem fektetett nagy hangsúlyt a védekezésre, sok kosár született.

IMG 6023 ab

A második negyed elején tíz ponttal is elléptek a vendégek (11. p.: 20-30). Egy időkérés után azonban több 3 pontost dobva gyorsan felzárkózott a zalai csapat,. (14. p.: 33-33). A ZTE átvette a játék irányítását, javult a védekezése és a félidőben két ponttal vezetett.

IMG 5961 ab

Fordulás után hárompontosokkal megszórta ellenfelét a ZTE (28. p.69-56). Az osztrák csapat nem hagyta magát és a negyedik játékrész elején feljött 5 pontra. Egy hazai időkérés azonban újra nőtt a különbség (35. p.: 86-76). Az utolsó percekben a hazaiaknál a fiatalok léptek pályára, a ZTE biztos sikerét ez sem veszélyeztette.

IMG 5969 ab

A nagyszünet után felőrölte ellenfelét a zalai csapat és megérdemelten szerezte meg második győzelmét a kupában.

Kis Attila, a ZTE technikai vezetője: - A második félidőre feljavultunk és teljesen megérdemelten nyertünk. Így továbbra is élnek továbbjutási reményeink.