IMG 5710 abZalakerámia ZTE KK - Naturtex SZTE Szedeák 74-57 (15-17, 23-17, 18-15, 18-8)

NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés. Zalaegerszeg, 1200 néző. Jv.: Papp. Frányó, Boros.

ZTE: Ware (16/6), Thompson (8), Gliebov (12/12), Szabó (12), Agafanov (13/3). Csere: Papp (6), Doktor (5/3), Durázi (2), Bagó, Gulyás. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Szeged: Botlics (4/3), Wirth (14/9), Davis (8/3), Juhos, Sulovics (6). Csere: Green (17/9), Vágvölgyi, Révész (6), Kerpel-Fronius (2), Varga, Bonifert, Mayer. Vezetőedző: Andjelko Mandics.

A ZTE két pontosára két vendég hármas jött, a szegediek megszerezték a vezetést. Kevés pont esett, a játékosok időnként inkább egymással foglalkoztak. Agafanov és Sulovics akaszkodott össze, bírói videózás után egyik felet sem marasztalták el a játékvezetők. A vendégek dobtak valamivel pontosabban, elhúztak (8. p: 10-15). A zalaiak gyengén dobtak, főleg távolról. Betörések után sikerült a felzárkózás. (10. p.: 15-17).

IMG 5710 ab

Két három pontossal nyitotta a második negyedet a vendégcsapat. (12. p.: 17-23). Ezután megrázta magát a hazai csapat, a negyed közepén utolérte ellenfelét (15. p.:25-25). A vendégek időkérése sem volt eredményes, a zalaiak átvették a vezetést (18.p: 34-26). Majd könnyelműsködés a védekezésben, és apadt a ZTE előnye. Érdekesség, hogy Juhos, a vendégek válogatottja már a második negyedben kipontozódott.

IMG 5659 ab

Fordulás után meglépett a ZTE (22. p.: 40-34). A vendégek ebben az időszakban sok lepattanót szereztek és Wírth 3 pontosa után már csak egy pont volt a ZTE előnye (42-41).Nem hagyta magát a hazai csapat és tíz pontos vezetésre tette szert. Most már bejöttek a külső dobások (27. p.: 51-41). A negyed vége felé Agafanov kipontozódott, félő volt, hogy a center hiányát megérzi a ZTE, de nem így történt.

IMG 5679 ab

A befejező negyed közepéig biztosan tartotta 10 pontos előnyét (35. p.: 63-53). Ekkor Sulovicsot könyöklésért kiállították, s a Szeged már nem bírta el második kulcsemberének a kiesését, a ZTE biztosan nyert.

Küzdelmes, túlfűtött hangulatú találkozón nyert a ZTE, döntő volt, hogy a vendégek két kulcsemberüket is elvesztették. A ZTE negyedik győzelmét aratta a bajnokságban, de játékban még van hová fejlődnie.

Bencze Tamás, a ZTE vezetőedzője: - Nehéz mérkőzés volt, akár csak a többi. Az idei bajnokságban már csak ilyenre lehet számítani. Kemény, feszült összecsapás volt, de ilyenre számítottunk.

Andjelko Mandics, a Szeged vezetőedzője:- Gratulálok a ZTE-nek, és még egyszer gratulálok a ZTE-nek. Ebben nincsen semmi irónia, de többet nem szeretnék mondani.

Fotó: Borda Menyhért