Hódmezővásárhelyen  rendezték meg a Naturtex Kupa úszó-versenyt. A nemrég átadott, modern, jól felszerelt uszodában  41 úszóklub 655 versenyzőjét mérte össze tudását. A gigaversenyen az EuropTec-ZÚK 3 fős csapattal állt rajthoz.

A versenyt a ZÚK új versenyzője, Nett Vivien kezdte 100 m pillangóval. Nagy izgalom volt az utolsó métereken, hiszen az első három versenyző 11 százados különbséggel - ami szemmel nem is látható – csapott célba. Az óra azonban kíméletlen, Vivien ideje a 3. helyre volt elég (1:06,85).

100 m férfi háton mindkét egerszegi fiú rajthoz állt, és egymást húzva küzdött. A versenyt Betlehem Dávid nyerte 0:59,09-es idővel, szorosan mögötte Gergye Ákos csapott célba, 0:59,38-al. Mindketten tehát a bűvös 1-perces időn belül, jó versenyzéssel, jó formát mutattak.

Nett Vivien 100 m mellúszásban is rajthoz állt, ahol az 5. helyet sikerült megszereznie. A 800 m gyorsúszásban már a rajt után kialakult a végső sorrend, Vivien az 50-méteres fordulót a 2. helyen vette, s ezt a helyet folyamatosan tartotta közel 10 percen át (9:33,00) a versenyszám végéig.

A folytatásban Betlehem Dávid és Gergye Ákos 1500 m gyorson szerepelt. Dávid magabiztosan rögtön az élre állt, és az első 300 méteren vezette is a mezőnyt, ott azonban a későbbi győztes átvette a vezetést. 600 méterig még a veszélyesen közel volt a későbbi 3. helyezett is, onnan azonban Dávid már egyre magabiztosabban úszott a végleges eredmény, az ezüstérem felé (15:38,06). Ákos a 10. helyen csapott célba, ami tekintettel a 25-fős mezőnyre, és arra, hogy Ákos inkább rövidtávon jó, egész szép eredmény.

A második versenynapot ismét Nett Vivien kezdte, ezúttal azonban nem hagyott kétséget 400m vegyesen a felől, hogy ő a legjobb. Rajt-cél győzelemmel nyert, 5:11,10-es ideje pedig 13 másodperccel lett jobb a második helyezetténél.

Ezt követően Betlehem Dávid állt rajthoz. A 200 m pillangón elért 2:05,23-as ideje ismét több korosztályban új megyecsúcs Zalában, s talán az sem mellékes, hogy a versenyen elért 2. helyezés, csak fél-másodperces időhátrányt jelentett a nála 3 évvel idősebb versenyző mögött.

200 m háton Gergye Ákos remekelt, ő sem hagyott kétséget a felől, hogy ez az ő versenyszáma: Már az első 50 méter után elsőként fordult, s 2:06,92-vel a versenyszámot követően a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

Női mezőnyben 1500 méteres gyorsúszásban  Nett Vivien is érdekelt volt, s kiváló erőnlétről téve tanúságot a 2. helyen ért célba (18:15,26).

A férfiaknál a 800m gyors volt a befejező szám, melyben Dávid a 2., míg Ákos a 7. helyet szerezte meg, értékes bajnoki pontokat szerezve.