Image 1Csehországban, Racicében rendezték meg a junior korú úszók nyílt vízi Európa-bajnokságát. Betlehem Dávid, az Europ Tec ZÚK tehetséges úszója a magyar csapat tagjaként ezúttal is remekül teljesített, egyéniben ezüst-, csapatban aranyérmet szerzett.

Az egerszegi úszó 7,5 kilométeren állt rajthoz a 16-17 évesek mezőnyében. Hat kilométernél még a 6-8. helyen állt, de remekül hajrázott, sorra hagyta le ellenfeleit. Egyedül csak az orosz Alekszandr Sztefanovot nem sikerült megelőznie, s végül 1:20,43-as idővel ezüstérmet szerzett.

Image 1

A ZÚK sportolója helyet kapott az 5 kilométeren induló magyar vegyes váltóban is. Itt a csapatokat, két fiú és két leány versenyző alkotta. A magyar négyes remek úszással aranyérmet szerzett. A csapatnak Betlehem Dávidon (képünkön balról) kívül még tagja volt Gálicz László, Szimcsák Mira és Gál Kincső.

Horváth Csaba edző maximálisan elégedett volt tanítványa teljesítményével. Tanítványa egy sikeres versenyszezont fejezett be, két éremmel.

Kép: musz.hu