Serdulo uszo obA serdülő korosztályú úszók részére Kecskeméten megrendezett a országos bajnokságon az egerszegi EuropTec-ZÚK színeiben ismét három versenyző állt rajthoz.

Végre saját korosztályában versenyezhetett Betlehem Dávid, illetve első éves serdülőként Gergye Milán és Belső Fanni is.

Az első versenynapon Betlehem Dávid állt először rajthoz. 100 méter háton a 3. helyen, egy percen belül úszva került a délutáni A-döntőbe.

Ezt követően Belső Fanni rajtolt 800 m gyorson, ahol szép, kiegyensúlyozott versenyzéssel, szinte azonos 50-méteres időkkel a mezőny közepét jelentő 17. helyen csapott célba.

A következő versenyszám az 1500 méteres fiú gyorsúszás volt, ahol mindkét fiú érintett volt. Betlehem Dávid gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott, ideje 15:30,89 ismét többszörös megyecsúcs volt. Ugyanezen a távon Gergye Milán hasonlóan kiválóan versenyzett, ugyancsak szépen tartotta a résztávok idejét, s az utolsó 100 méteren még volt ereje gyorsítani is. Eredménye az értékes bajnoki pontokat is jelentő országos 7. helyezés (16:40,46). A délutáni döntők során Dávid 100 méteres háton volt érintett, ahol még közel 1 teljes másodpercet tudott javulni úszása (0:58,64), de a helyezése nem változott, a harmadik helyen zárt.

A 400 m gyors döntőjében Betlehem Dávid volt érintett. 200 méterig még hatan voltak versenyben, majd Dávid fokozatosan szakította le versenytársait. Az utolsó 100-méterre már csak ketten maradtak, ám Dávid ott magabiztosan 2 másodperces előnnyel győztesként ért célba.

A harmadik versenynapon került sor a 200 méteres hátúszás döntőjére, ahol Betlehem Dávid ismét megszorongatta 400-as ellenfelét, de a rövidebb táv ezúttal nem neki kedvezett, 7 tizedmásodperccel lemaradva ezüstérmesként csapott célba. (2:04,99).

A záró napon Gergye Milán 800 méteren a 13. helyen, Belső Fanni pedig 1500 méteren addigi legjobbjátmegjavítva a 12. helyen csapott célba.

Betlehem Dávid a délutáni futamban rajtolt 800 méteren, s 10 másodperces előnnyel (8:13,46) bajnoki címet szerzett.

A verseny végén adták át a szervezők a legeredményesebb fiú, ill. leány-versenyző részére járó serleget. A fiúk versenyét ezúttal Betlehem Dávid (képünkön jobbról) nyerte.

Serdulo uszo ob

Mint Horváth Csaba vezetőedző elmondta, mindhárom úszó teljesítményével elégedett, sikerült a korosztályos versenyen formában lenniük, s jól teljesíteni. Dávid számára pedig azért is fontos volt ez a verseny, mert eredményei biztosítják részvételét az idei serdülő olimpián (EYOF – 2019. július 19-29. Baku.)