A Kecskeméten megrendezett gyermek úszó ob-n - ahol 87 egyesület 486 versenyzője indult el - a keszthelyiek folytatták a delfin és a cápa korosztályokban elért sikeres szereplésüket, 3 aranyérmet, 2 ezüstöt és 2 bronzot szereztek.

Bajnok címet nyert a 2005-ös születésű Hetyei Nóra a 100 és a 200 méter mellúszásban, valamint a nála is fiatalabb Nett Vivien 200 méter pillangón.

Ezüstérmes lett Hetyei Nóra 200 m vegyesen, Nett Vivien pedig 400 m vegyesen.

A 4X100 m gyorsváltó és a 4X100 m vegyes váltó is bronzérmes lett.

A váltók összetétele: Tóth Luca, Nett Vivien, Hetyei Nóra, Dávid Virág.

Hetyei Nóra valamennyi versenyszámában megdöntötte a megyei csúcsot, 100 m mellen például olyat, amelyik 17 éve állt fenn. Nett Vivien 200 m pillangón elért 2:24,86-os ideje is új megyecsúcs.

A Keszthelyi Kiscápák versenyzői az éremtáblázaton 8. helyen végeztek.

Minden előzetes várakozást felülmúlt a keszthelyiek júliusi szereplése, ugyanis a három korosztály 2018-as országos bajnokságain 21 érmet szereztek.

Felkészítő edzők: Csala Tamás és Szántó Kata.

Vélemény:

Turi György a MÚSZ alelnöke: - Részese lehettem alig félévtizede Keszthelyen a 25 m-es Csik Ferenc tanuszoda avatásának és azóta követem nyomon a Keszthelyi Kiscápák fejlődését. Így nyugodtan kijelenthetem, hogy tőretlen volt az eddigi menetelésük. Az idei szereplésük és éremgyűjtésük pedig minden elismerést megérdemel. A 3 korosztályt értékelve megállapítható, hogy a legsikeresebbek hazánkban a kisvárosok között. A váltókban elért sikereik mutatják, hogy széles alapokon állnak. Gratulálok az edzőknek, a versenyzőknek és mindenkinek Keszthelyen, aki támogatja őket .