Image201Betlehem Dávidot megszorítani sem tudták.

Békéscsaba adott otthont a MÚSZ által megrendezett idei medencés hosszútávúszó országos bajnokságnak.

Az EuropTec Zalaegerszegi Úszó Klub 10 versenyzővel vett részt a versenyen. A bemutatkozás Betlehem Dávid jóvoltából parádésra sikerült, hiszen az U14-15 korosztály 1500 méteres versenyét Dávid 10 másodperces előnnyel nyerte. Horváth Csaba tanítványa másnap azt is megmutatta, hogy az eredmény nem véletlen: 5000 méteren ugyancsak elsőként csapott célba, s előnye ezen a távon több mint egy perc volt. Egyetlen komolyabb ellenfele 800 méterig bírta Dávid gyilkos tempóját, majd folyamatosan ő is leszakadt. Dávid a „Góliátok” között vehette át aranyérmeit az eredményhirdetésen.

Image201

Image101

Horváth Csaba és Betlehem Dávid               Horváth Tamás Dóra Csepkével és Paksa Borbálával

Betlehem Dávid két aranyérme mellett 3 pontszerző helyezést is szereztek az egerszegi úszók.

Horváth Tamás utánpótlás edző tanítványai közül Dóra Csepke 1500 m gyorsúszásban végzett a 6. helyen az U10-11-es korosztályban. Főleg a táv második felében úszott kiválóan.

Ugyanebben a versenyszámban Paksa Borbála is jól úszott, szintén pontszerzőként a 8. helyen ért célba. Ez 10 évesen az idősebbek között ugyancsak szép teljesítmény.

3000 méteres távon is sikerült értékes pontokat szerezni, itt az U12-13-as évjáratban Nagy-Selmeczy Csongor úszott kiválóan. A célban 3000 méteres táv ellenére az 1. és a 6. helyezett ideje között mindössze 5 másodperc volt a különbség.

Horváth Csaba és Horváth Tamás edzők elégedettek voltak versenyzőik teljesítményével. Betlehem Dávid a hosszú távú versenyekre, míg a többiek a korosztályos ob-kre készülnek a továbbiakban.