A ZÚK két serdülő-válogatottjával vett részt a rangos Arany Üst úszóversenyen, melynek ezúttal Győr adott otthont. Négy megyecsúcs, 3 aranyérem és további helyezések jelzik a sikeres szereplést.

Elsőként 1500 m gyorson Betlehem Dávid (2003) állt rajthoz - aki alig egy hete érkezett haza edzőtáborból - s több mint 30 másodpercet faragott egyéni csúcsából. A 16:18,70-es eredménye új megyecsúcs. Gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott, a 2. helyezett is csak 400 méterig tudott vele együtt haladni.

Gergye Ákos (2002) 200 méteres hátúszásban állt rajthoz. Az előfutamokban a második száz méterre kicsit lelassult, így a döntőt a 3. helyen várta, míg Betlehem Dávid a 4. helyen ért célba. A döntőkben azonban mindkét fiú javított teljesítményén, Ákos végig meg tudta tartani az első száz méter iramát, a végén több mint 1 teljes másodperccel mindenki előtt csapott célba. Ez nemcsak a dobogó legfelső fokát jelentette számára, hanem új megyecsúcsot. Dávid a saját korcsoportjában sokáig versenyben volt a 2. helyért, de a végén bosszantó 5 tizedes hátránnyal bronzérmet szerzett.

A 100 m hátúszásban az elődöntők után mindkét fiú döntősként várta a finálét. Gergye Ákos a 2. helyen csapott célba (01:00,19), csupán 7 tizeddel maradva el a győztestől. Betlehem Dávid szintén dobogós helyezést szerzett, újabb bronzéremmel gazdagította gyűjteményét. Ugyanakkor neki még egy középtáv hátra volt: 400 m gyorson is rajthoz állt. Bár nagyon jól hajrázott, az utolsó 100 méteren egy helyezést javított is, a 7. helyen csapott célba. A 04:12,64-es időeredménye azonban így is kiváló újabb megyecsúcs.

A verseny zárásaként Gergye Ákos 50 m háton állt rajthoz, az előfutam alapján a 4. helyen várta a folytatást. Ami nagyszerűen sikerült 8 tizeddel úszott jobbat, ami azt jelentette, hogy az aranyérem mellé még egy megyecsúcsot is magáénak tudhat. Betlehem Dávid 200m pillangón indult ezen a napon, s bár az előfutam után 3 teljes másodpercet javult az ideje, a helyezése nem változott, negyedikként csapott célba.