ZTE NKK - Atomerőmű KSC Szekszárd 59-86 (20-15, 9-30, 17-20, 13-21).

Magyar Kupa női kosárlabda-mérkőzés a döntőbe jutásért. Pécs, 500 néző. Jv.: Tőzsér, Goda, Balogh.

ZTE: Nagy D. (14), Burkholder (10/3), Delics (3/3), Keyona (19), Horti (8). Csere: Dömötör, Kovács G., Horváth F. I. (2), Horváth F II.,K uttor, Jurkó (3). Vezetőedző: Horváth Zsófia.

Szekszárd: Studer Á. (2), Dojkics (3), Marshall (21/18), McCall (17), Ruzicskova (14). Csere: Bálint(10/3), Holcz, Miklós (2), Horváth D., Studer Z. (2), Krnjics (8), Theodoreán (7). Vezetőedző: Zjelko Djokics.

A Győr elleni bravúros győzelem után még keményebb csapat várt a ZTE-re. A Szekszárd előző napon kiütötte a Csatát. A tolnaiak voltak egyértelműen a mérkőzés esélyesei.

A zalai csapat jól kezdte a mérkőzést, lelassította a Szekszárdot és pontos támadásokkal vezetett a mérkőzés elején (2. p.: 7:2). A folytatásban is a ZTE akarata érvényesült, bár a tolnaiak (8. p.:15-13) felzárkóztak. Az egerszegiek újabb 5 pontot szerezve biztosan vezettek tíz perc után.

A második negyedben egy ideig még fej-fej mellett haladt a két csapat (15. p.: 25-26). A tolnaiak szigorítottak a védekezésen. A ZTE sorra adta el a labdákat, az irányító Nagy D. egymaga négyet. A Szekszárd könnyű kosarak sorát szerezve alaposan elhúzott. A ZTE a 10 pontot sem érte el a negyed során.

Szünet után is folytatódott a Szekszárd szárnyalása. A zalaiak továbbra is sok labdát adtak el, nőtt a különbség a két csapat között (28.p: 40-60). A mérkőzés utolsó tíz percében már mindkét oldalon a cserék kaptak lehetőséget, a tolnaiak így is növelték előnyüket.

A zalai csapat mindössze egy negyeden át volt méltó ellenfele a jobb erőkből álló Szekszárdnak. A második negyedben összeroppantotta ellenfelét a tolnai csapat. A ZTE nem került a döntőbe, a bronzért helyért játszik a TFSE MTK-val.

Horváth Zsófia, a ZTE NKK vezetőedzője: - Tudtuk, hogy a Szekszárd keményen védekezik, okosabban kellett volna játszanunk. Több mint 20 labdát adtunk el. A vereség ellenére büszke vagyok a lányokra. Örülök, hogy mindenkinek játéklehetőséget tudtam biztosítani.