HorvathAdam KalocsaHorváth Ádám, a Kanizsa Motocross SE 65 ccm-es kategóriában induló fiatal versenyzője tovább folytatta sikeres menetelését.

A korábbi Magyar Kupa-sorozatban aratott győzelme után a magyar nyílt junior motocross bajnokság 5. fordulójában Kalocsa-Foktőn versenyzett Horváth Ádám a teljes magyar utánpótlás versenyzői gárdát felvonultató mezőnyben. Az első futamában 35 másodperces előnnyel intették le a második helyezett előtt. A második start után a kanizsai versenyző szoros, nagy csatát vívott az első helyért, melyet később meg is szerzett.

HorvathAdam Kalocsa

Ezzel az összetettben is első lett, s gyűjtött újabb 50 pontot az eddigiekhez, így a bajnokság utolsó – ajkai - versenye előtt már húsz pont az előnye – kézzel fogható közelségbe került tehát a magyar bajnoki cím.