Sakk bajnokcsapat190624Szezonzáró bankettjét tartotta a Tungsram Aquaprofit NSK NB I-es sakkcsapata, mely a tavasz folyamán tizenkettedik bajnoki címét szerezte meg, egymás után tizenegyedszer.

Az évzáró egyben a teljesítmény értékelését is magában foglalta, mint ahogy a győztesnek járó kupa is kézről kézre járhatott. Ahogyan azt Papp Nándor csapatvezető és Nádasi Tamás klubelnök együtt megfogalmazta, a bajnoki idény évről-évre nehezebb lesz, főleg a két éve életbe lépett új pontrendszernek köszönhetően, de óriási izgalmak közepette a kanizsaiak ezúttal is a dobogó tetejére állhattak.

Sakk bajnokcsapat190624

Az egyesület második számú csapatáról sem szabad elfeledkezni, hiszen a tavalyi éppen hogy bennmaradást jelentő szereplés után a legutóbbi idényben az NB I B-ben a negyedik helyen zártak.

A jövőbeni feladatok sem lehetnek kisebbek a mostaniaknál, így jó rá az esély, hogy a nagykanizsaiak jövőre sem maradnak fényes érem nélkül.