Kanizsai Vadmacskák SE (8.) - ELTE Fortis (12.) 74-58 (23-15, 15-16, 12-9, 24-18).

Amatőr női NB I-es korárlabda-mérkőzés, 8. forduló. Nagykanizsa, 50 néző. Vezette: Horváth A., Szalai Zs.

Kanizsa: Zsámár L. (21/3), Hegyi (11/6), Bánhegyi (16), Budai D. (16), Scheiber E. (5). Csere: Gutai (2), Karancz P. (3), Scheiber V., Szabó K., Mészáros D. Edző: Zsámár Krisztián.

A mérkőzés elején a hazaiak gyorsan egyenlítettek, majd Budai Dorina, Bánhegyi Beatrix és Zsámár Lili kosaraival fokozatosan el is húztak és nyolc pontos előnnyel zárták az első tíz percet. A folytatásban a védekezést váltó vendégek felzárkóztak ugyan, de Hegyi Vivien és Zsámár távoli dobásaival maradt a KVSE-nél az előny.

Nagyszünet után kevés pont esett mindkét oldalon, inkább a küzdelem dominált. Zsámár zsinórban dobott hat pontjával már tízzel ment a Vadmacskák és ez maradt is a negyed végéig. A záró játékrészben felváltva dobtak kosarakat a csapatok, az ELTE Fortis egész pályás letámadását a kezdeti bizonytalanság után sikerült átjátszania a hazaiaknak és tovább növelték előnyüket. Magas centerjátékosaik zsinórban dobott 14 pontjával a végjátékban biztosan hozták a mérkőzést a, harmadszor győzve ezzel a bajnokságban.

Zsámár Krisztián, a Vadmacskák edzője: „Végig nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen nagy taktikai csatában érvényesült csapatunk magassági fölénye, ezzel megszereztük harmadik győzelmünket.”